Aktualności

Stema: Gonty bitumiczne nowej generacji - trwałe, ciche i efektowne

17.11.2016

Elastyczność gontu sprawdza się szczególnie w przypadku dachów o najbardziej nawet skomplikowanej konstrukcji. Dach pofalowany? "Wole oko"? Wysmakowane krzywizny i śmiałe linie? Dla gontu bitumicznego nie ma dachów nie do pokrycia!

KATEPAL to zupełnie nowa definicja gontu bitumicznego

Modyfikowanie elastomerem SBS wpływa na wysoką jakość produktów - gonty są elastyczne nawet w niskich temperaturach, nie pękają, są wytrzymałe na wielokrotne zginanie. Cecha ta jest szczególnie cenna na etapie montażu, przy wykańczaniu krawędzi i załamań, dodatkowo mają większą odporność na rozdzieranie, są bardziej wytrzymałe na zjawiska atmosferyczne i starzeniowe. Dlatego nasze gonty szczerze zasługują na nazwę SuperKATEPAL™.

Gdzie tkwi klucz do długowieczności gontów KATEPAL?

Kluczowy jest tutaj najważniejszy składnik naszych gontów: masa bitumiczna modyfikowana elastomerem SBS. Materiał ten jest szalenie elastyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie, rozdzieranie, ekstremalne temperatury oraz procesy starzenia.

Elastyczność gontu sprawdza się szczególnie w przypadku dachów o najbardziej nawet skomplikowanej konstrukcjiWyginaj śmiało, śmiało, dla gontu... to mało!

Można bez cienia przesady powiedzieć, że elastomer SBS to "maksymalne stężenie elastyczności na centymetr kwadratowy". To dlatego gonty bitumiczne KATEPAL znoszą cierpliwie wszelkiego rodzaju zginanie, nawet jeśli jest ono uporczywe i wielokrotne, tak jak ma to miejsce podczas montażu pokrycia dachowego.

Śnieg i lód spadające z dachu? Zapomnij o tym

Gont bitumiczny posiada jeszcze jedną, niezwykle istotną zaletę, którą zauważyć można zimą. Jest nią powolne, stopniowe topienie się śniegu na dachu. Dzięki temu nie zsuwa się on gwałtownie na ziemię (a przecież taka rozpędzona "lawina" spadająca w dół zagrażać może nie tylko rynnom, lecz przede wszystkim ludziom).

Ta właśnie cecha gontu sprawia, że nie ma potrzeby montowania specjalnych zabezpieczeń "antypoślizgowych" na dachu, tak jak dzieje się to w przypadku pokryć blaszanych lub ceramicznych.

Deszcze niespokojne potargały dach...

Na szczęście dachom pokrytym gontem KATEPAL taki scenariusz nie grozi. Dlaczego?

Gonty to materiał lekki, a zarazem plastyczny. Dlatego wymagają zastosowania sztywnego podłoża (pełnego odeskowania). Konstrukcja taka czyni dach bryłą niezwykle sztywną, wytrzymałą oraz odporną na „rozchwianie” spowodowane naporem silnych wiatrów. Pełne odeskowanie dachu sprawia także, że zimą znakomicie radzi on sobie z każdym kolejnym kilogramem śniegu.

W czasach, w których w naszej strefie klimatycznej raz po raz pojawiają się ekstremalne zjawiska pogodowe (nawałnice, trąby powietrzne, porażające swą gwałtownością burze), sztywna konstrukcja dachu to więcej niż konieczność.

Ciepło zimą, chłodno latem

Korzyści z zastosowania gontu bitumicznego KATEPAL najpełniej można odczuć podczas fal tropikalnych upałów oraz tygodni arktycznych mrozów. Latem gont nie nagrzewa się tak jak blacha, zaś zimą – jego wyjątkowe właściwości izolacyjne chronią dom przed działaniem przenikliwego chłodu.

źródło i zdjęcia: Stema

Firma powiązana:

Stema

Telefon 22 840 32 04, 22 740 30 30
www.stema.pl
gonty@stema.pl, stema@stema.pl

Stema