Aktualności

III Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup

27.02.2012

Już po raz trzeci europejscy dekarze – narciarze spotkali się na stoku Jaworzyny Krynickiej (9-12 lutego 2012).

Czesi, Słowacy i Szwajcarzy okazali się najlepszymi zawodnikami III Narciarskich Mistrzostw Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup organizowanych przez firmę FAKRO, wicelidera światowego rynku okien dachowych. Na stokach Jaworzyny Krynickiej o najwyższe miejsca na podium walczyło ponad sześćdziesięciu uprawiających narciarstwo dekarzy z dziewięciu krajów Europy.

Kolejna edycja Mistrzostw pokazała, że ta branżowa, sportowa impreza zyskuje sobie coraz liczniejszą rzeszę zagranicznych fanów. W tym roku oprócz Polaków, Szwajcarów Czechów i Słowaków swoje drużyny wystawili  Rosjanie, Słoweńcy, Belgowie, Węgrzy i Rumuni.

Narciarskie Mistrzostwach Świata Dekarzy to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji  fachowców z branży dekarskiej. Rokrocznie zawodom towarzyszy konferencja z udziałem przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, która patronuje mistrzostwom. Spotkanie stanowi  forum dyskusji i wymiany doświadczeń fachowców związanych ze światową branżą dekarską.

- Zarówno mistrzostwa jak i konferencja już na na stałe wpisały się w kalendarz międzynarodowych wydarzeń dekarskich. - podkreślał Prezydent IFD Piet Jacobs.- To dla nas świetna okazja do integracji europejskiego środowiska dekarskiego. Spotkanie sprzyja nie tylko zawiązywaniu międzynarodowych przyjaźni ale przede wszystkim  planowaniu wspólnych przedsięwzięć.

Choć rywalizacja na stoku była bardzo zacięta, to jednak nie zwycięstwo było najważniejsze.

- Osiągnięcie sportowego sukcesu, który  stanowi potwierdzenie umiejętności to wspaniałe uczucie.  Ale przecież nie to jest najważniejsze – mówił po zakończeniu mistrzostw Dyrektor IFD Detlef Stauch. - Najwięcej radości czerpaliśmy ze wspaniałej atmosfery, przyjaźni, gościnności przepięknych widoków i wspaniałej pogody.

Niektórzy uczestnicy mistrzostw w Polsce gościli po raz pierwszy. Byli nie tylko pod urokiem walorów krajobrazowych Sądecczyzny, ale także poziomu narciarskiej oferty.

- Nigdy nie sądziłem, że Polska to taki piękny kraj – zachwycał się Walter Bissig z drużyny Szwajcarów.  - Dotąd jazda na nartach kojarzyła mi się wyłącznie z Austrią, Włochami, Francją i oczywiście ze Szwajcarią. Teraz wiem, że świetne ośrodki narciarskie i...super zawody są także w Polsce. Gospodarzowi mistrzostw – firmie FAKRO – gratulujemy perfekcyjnej  organizacji imprezy. Dziękujemy za polską gościnność i wspaniałe atrakcje, które były dla nas wszystkich „wisienką na torcie”.

„Wisienką na torcie” była jazda nie tylko na nartach, ale także na śnieżnych skuterach, quadach i skki trikke czyli trzech nartach połączonych wiązaniami przestrzennymi. Niebanalne pomysły na zimowe sporty to zasługa hotelu Activa dysponującego świetnym rekreacyjnym zapleczem.

Swój pobyt na Sądecczyźnie zagraniczni goście uznali za bardzo udany. Bez względu na to czy wystąpili w roli zawodników czy też kibiców ulegli urokowi Polski i serdeczności  gospodarzy imprezy. Kolejne, IV Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup już za rok. Oczywiście na stokach Jaworzyny. Bo dziś nikt już nie potrafi sobie wyobrazić, żeby narciarze - dekarze mogli spotkać się gdzie indziej.

Źródło: Fakro

Więcej

 

Firma powiązana:

Fakro

Telefon 18 444 04 44
www.fakro.pl
fakro@fakro.pl

Fakro