Aktualności

Wiązary Burkietowicz: Dach na Twoim domu w 2 dni? TO MOŻLIWE!

15.11.2016

Wiązary dachowe znajdują szerokie zastosowanie w budowie domów jednorodzinnych. Warto skontaktować się z nami na etapie projektowania domu i poszukać oszczędności.

Główne zalety naszej oferty to:

  •     Projektowanie, wycena, doradztwo techniczne, produkcja i montaż z jednej ręki
  •     Zastąpienie ciężkiego i kosztownego stropu betonowego konstrukcja lekką z drewna
  •     Otwarta przestrzeń na poddaszu bez słupów podporowych,
  •     Eliminacja zbędnych fundamentów ścian nośnych i pełna dowolność aranżacji wnętrza na parterze
  •     Szybki i precyzyjny montaż

Przekazując parametry techniczne dotyczące rodzaju planowanego poddasza, rodzaju pokrycia oraz ocieplenia, a także lokalizacji budowy nasza kadra konstruktorów doradzi, zaprojektuje i wyceni koszty wykonania konstrukcji zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

Podstawową zaletą jest eliminacja kosztownego i ciężkiego stropu betonowego1. Wiązary na domy typu Bungalow

W przypadku planowanej budowy typu "bungalow" mamy możliwości znaczącego "odchudzenia" kosztów inwestycji.

Podstawową zaletą jest eliminacja kosztownego i ciężkiego stropu betonowego. Wówczas dolny pas wiązara stanowi strop i jednocześnie sufit. Wyeliminowanie stropu oznacza jednocześnie lżejsze ściany nośne, a tym samym tańsze fundamenty budynku.

Rozpiętość konstrukcji do 30mb bez konieczności stosowania podpór pośrednich oznacza kolejne wyeliminowanie kosztów. Rozwiązania takie będą bardzo ekonomiczne a zarazem szybkie w realizacji. Montaż takich konstrukcji zabiera naszym ekipom około 2 dni.

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zastąpienia ciężkiego i kosztownego stropu betonowego pasem dolnym wiązara2. Wiązary z poddaszem użytkowym: attyka i mansarda

Zakładając w projekcie maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej na poddaszu warto od samego początku skorzystać z doradztwa technicznego konstruktorów Naszego zakładu. Konstrukcje attykowe pozwalają na wygospodarowanie powierzchni użytkowej na poddaszu wolnej od słupów podporowych dając przestrzeń do dowolnego zagospodarowania.
 
Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zastąpienia ciężkiego i kosztownego stropu betonowego pasem dolnym wiązara. Belki dolnego pasa wiązarów stanowią konstrukcję podłogi na poddaszu i jednocześnie sufitu na parterze. Wyeliminowane i zaoszczędzone w ten sposób koszty stropu betonowego znacznie obniżają koszty budowy.

Przy wykorzystaniu technologii MiTek można nadbudować dach płaski konstrukcją mansardową lub attykową3. Wiązar mansardowy – nadbudowy na płaskich dachach

W architekturze drugiej połowy XX wieku dominowały budynki jednorodzinne i wielorodzinne z płaskim dachem z konstrukcji żelbetowej. Przy wykorzystaniu technologii MiTek można nadbudować dach płaski konstrukcją mansardową lub attykową.

W ten sposób wygenerujemy dodatkowa kondygnację i przestrzeń użytkową pozbawioną słupów podporowych. Jest to bardzo ekonomiczne, ale przede wszystkim szybkie rozwiązanie, co jest szczególnie istotne przy rozbudowach.

Płaskie dachy to obraz nowoczesnej architektury4. Konstrukcje na domy z dachem płaskim i łukowym

Płaskie dachy to obraz nowoczesnej architektury. Wizje projektanta dotyczące kształtu dachu realizujemy dzięki wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania i bogatemu doświadczeniu naszych konstruktorów. Zarówno dachy w kształcie łukowym, jak i płaskie mogą zostać zaprojektowane, wykonane oraz zmontowane przez nasza firmę.

Jedynym ograniczeniem będzie więc wyobraźnia projektantów, ich wizja i koncepcja wyglądu i kształtu dachu.

źródło i zdjęcia: Wiązary Burkietowicz