Aktualności

Jak możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu dzięki systemowi LEGALETT?

13.10.2016

Dzięki zastosowaniu systemu LEGALETT, koszty eksploatacji dla użytkownika są niższe. Izolacja cieplna i prawidłowy rozkład temperatury pozwala na obniżenie temperatury pomieszczeń o 2-3C bez utraty komfortu cieplnego.

Płytowy Fundament Grzewczy Legalett jest doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów planujących budowę domu energooszczędnego. Dzięki temu, że konstrukcja płyty jest posadowiona na warstwie styropianu o grubości od 20cm do 30cm lub więcej, ta technologia wyklucza niemal zupełnie straty ciepła do gruntu (przy odpowiedniej izolacji termicznej pozostałych przegród).

Dodatkowo umieszczenie źródła ciepła w płycie, eliminuje straty wynikające z wyprodukowania i przesyłania ciepła. Fundament Legalett zapewnia wartość przenikania ciepła na poziomie U=0,16W/m2K.

Unikalna budowa Płytowego Fundamentu Grzewczego Legalett  poprzez własność akumulowania ciepła uniemożliwia przenikanie wilgoci do betonu, a co za tym idzie stabilizuje temperaturę domu. W pomieszczeniach zapewnia prawidłowy rozkład temperatury, gwarantując komfort cieplny użytkownikom oraz niższe koszty eksploatacji.

Zdjęcie pokazuje porównanie: ucieczkę ciepła przy tradycyjnym sposobie posadowienia i przy Systemie LegalettNagrzana płyta działa na zasadzie akumulatora ciepła, który oddaje tyle energii cieplnej do pomieszczeń ile wynika z zapotrzebowania w danej chwili. Temperaturę zaś można regulować niezależnie dla każdego z pomieszczeń. System działa jako podstawowe ogrzewanie dla całego budynku.

(Zdjęcie po prawej pokazuje porównanie: ucieczkę ciepła przy tradycyjnym sposobie posadowienia i przy Systemie Legalett: czerwony kolor to strata ciepła charakterystyczna dla ław fundamentowych, natomiast kolor niebieski to brak strat ciepła, uzyskany dzięki unikalnej budowie Fundamentu Grzewczego Legalett).

Budynki budowane w oparciu o technologię firmy Legalett charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikania ciepła, a także bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię cieplną.

Powietrze w systemie grzewczym Legalett można podgrzewać przy pomocy różnych źródeł ciepła np.:

  •     piece gazowe,
  •     piece olejowe,
  •     pompy ciepła,
  •     kominek,
  •     elektrociepłownię,
  •     czy też elektrykę.

Dopasowanie do niemal każdego źródła ciepła uzyskuje się przez zastosowanie odpowiedniej jednostki grzewczej (grzałka elektryczna lub wymienniki wodne). Ta uniwersalności pozwala na przejście w każdej chwili na bardziej ekonomiczny rodzaj ogrzewania nie pociągając za sobą konieczności wykonania żadnych poważnych remontów.

System grzewczy jak również konstrukcja płyty jest liczony i projektowany dla każdego budynku indywidualnie.

źródło i zdjęcia: Legalett

Jak możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu dzięki systemowi LEGALETT?

Firma powiązana:

Legalett

Telefon 58 554 21 88
www.legalett.com.pl
info@legalett.com.pl

Legalett
Zobacz produkty: