Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Wygodne i bezpłatne e-narzędzia Termo Organiki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2016-11-02

Termomodernizacja budynków to nie moda, to konkretne korzyści dla komfortu domowników ocieplonego domu, środowiska naturalnego oraz portfela właściciela czterech kątów. Jeśli więc rozważasz ocieplenie domu, skorzystaj z nowoczesnych i bezpłatnych narzędzi – z nimi, sam i bez jakichkolwiek trudności zaprojektujesz odpowiednią termomodernizację swojego domu.

Korzystając z intuicyjnych e-narzędzi z łatwością wybierzesz grubość i rodzaj izolatora, gatunek i kolor tynku na elewację, a także wyliczysz dostosowany do Twoich potrzeb współczynnik przenikania
ciepła U ścian.

Termomodernizacja budynków to nie moda, to konkretne korzyści dla komfortu domowników ocieplonego domuSprawne wyliczenie grubości izolacji cieplnej

Zasada ocieplania budynków jest stosunkowo prosta. Zwracamy uwagę na grubość styropianu oraz jego najistotniejszy parametr: λ - lambda, czyli współczynnik przewodzenia ciepła. Eksperci rekomendują zastosowanie stosunkowo grubej warstwy izolatora, o niskiej (czyli korzystnej) lambdzie, np. 15 cm warstwa szarego styropianu Termo Organiki Termonium fasada o lambdzie ≤ 0,032  chroni tak samo skutecznie, jak murowana ściana o grubości 450 cm. Podczas planowania termomodernizacji warto więc skorzystać ze specjalnego konfiguratora jakości ocieplenia. Obliczy on współczynnik U przegrody i pozwoli dobrać optymalny rodzaj izolacji. Konfigurator w zasadzie pozwala samodzielnie zaprojektować kompletne ocieplenie dla budynku.

Wizualizacja może być zabawą

Wbrew pozorom niełatwo wybrać kolor elewacji tak, by odpowiadał gustom wszystkich domowników, dobrze komponował się stylistycznie z sąsiadującymi domami oraz kolorem dachu. Należy również pamiętać, że elewacja to nie tylko ściany, ale także barwa przyziemia (cokołu) oraz elementy dekoracyjne (bonie). Mając pełną świadomość wielu trudności z tym związanymi, Termo Organika postanowiła pomóc zainteresowanym ocieplaniem budynków i udostępniła na swojej stronie internetowej bezpłatny wizualizer kolorów. Jest on przeznaczony nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla architektów i projektantów. Za pomocą tego przyjaznego w obsłudze instrumentu, będziesz mógł swobodnie bawić się kolorami tynków i farb, a także sporządzić  symulację kolorystyczną elewacji swojego budynku.

- "Konfigurator i wizualizer pomagają profesjonalnie zaprojektować ocieplenie. Programy w intuicyjny sposób ułatwiają wybór grubości i typ izolatora oraz pozwalają eksperymentować  z kolorami elewacji, dachu czy cokołu". - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki.

- "Dzięki wykorzystaniu wizualizera etap wyboru kolorystyki jest zdecydowanie łatwiejszy, szybszy i przewidywalny".

Bezpłatna, indywidualna porada ekspercka

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości można również skorzystać z nieodpłatnej pomocy specjalistów Termo Organiki. Na stronie internetowej największego producenta styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń znajduje się baza kontaktowa z telefonami i mailami dyrektorów, którzy  zajmują się doradztwem technicznym związanym z termomodernizacją.

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny