Aktualności

Keramzyt System poleca pustaki ścienne ze swojej oferty

02.11.2016

Keramzyt to bardzo lekkie kruszywo otrzymywane w procesie wypału glin pęczniejących. Domy z wyrobów keramzytowych to domy przypominające sprawdzone na przestrzeni wieków budynki z cegły. Sam keramzyt posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne.

Ściany z pustaka o szerokości 36,5 nie wymagają ocieplenia, muszą być tylko obustronnie otynkowanePUSTAK ŚCIENNY PELTA 36,5

Pustak przeznaczony do wykonywania jednowarstwowych ścian zewnętrznych w budynkach jedno- i wielorodzinnych, użyteczności publicznej ( łącznie do trzech kondygnacji). Ściany z pustaka o szerokości 36,5 nie wymagają ocieplenia, muszą być tylko obustronnie otynkowane. Zapewnia to nie tylko właściwą izolacją termiczną, ale również bardzo dobrą paroprzepuszczalność i izolację akustyczną, Ściany należy murować na pełną spoinę poziomą na zaprawie ciepłochronnej.

PUSTAK LECA BLOCK 12

Pustak o szerokości 12 stosowany jest głównie do wykonywania ścian działowych wewnętrznych
i osłonowych na zewnątrz przy ścianach trójwarstwowych.

Pustak przeznaczony do wykonywania ścian zewnętrznych i wewnętrznychPUSTAK LECA BLOCK 24

Pustak przeznaczony do wykonywania ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Ściany zewnętrzne o grubości 24 cm wymagają docieplenia:

  •     przy ścianie dwuwarstwowej izolacja o grubości 8 cm
  •     przy ścianie trójwarstwowej izolacją o grubości 6 cm, pustką powietrza 6 cm i pustakiem osłonowym Leca Blok 12

Murowanie pustaka na zaprawę cementowo-wapienną. Dla zachowania właściwej paroprzepuszczalności ściany wskazane jest wykonanie izolacji z wełny mineralnej na zewnątrz budynku.

źródło i zdjęcia: KERAMZYT SYSTEM s.c.

Keramzyt System poleca pustaki ścienne ze swojej oferty
Zobacz produkty: