Aktualności

Wienerberger przedstawia dachówkę XXI

27.10.2016

Co może łączyć dachówkę i najnowszej generacji laptopa? Płaska, nowoczesna forma, która sprawia, że tablet i dachówka Orea 9 mogą zostać postawione obok siebie, jako symbole postępu technologicznego w trzecim milenium.

XXI wiek – czas, gdy po niebie latają drony, po ulicach jeżdżą elektryczne auta, a na wycieczkę można polecieć w kosmos. W tym niezwykle szybko zmieniającym się środowisku, gdzie trendy pojawiają się by następnego dnia zniknąć, budowa domu jest nadal przedsięwzięciem wymagającym czasu i rozwagi. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, jako że dom jest inwestycją na lata i każdy detal może decydować o naszym komforcie, bezpieczeństwie i zdrowiu. Dlatego płaskie dachówki Orea 9 z oferty firmy Wienerberger, renomowanego producenta ceramiki budowlanej, łączą nowoczesność formy i procesu produkcji z wielowiekową tradycją ceramiki.

Płaska dachówka Orea 9 jest stosunkowo duża i posiada zamki charakterystyczne dla dachówek zakładkowychPodczas gdy świat się zmienia, pewne rozwiązania pozostają od lat skuteczne i wciąż są powszechnie stosowane. Należą do nich ceramiczne dachówki, łączące w sobie moc ziemi – gliny, z której są wytwarzane - i nowoczesną technologię, która wpływa na minimalizację ich formy. Możemy je porównać do komputera, który z dużego i niezgrabnego ewoluował dzisiaj do formatu cieniutkiego laptopa. Tak samo jest z dachówkami, które pokonały drogę od nieregularnych płyt z gliny do idealnie wyważonych, wymiarowo powtarzalnych ceramicznych elementów. Taka właśnie jest Orea 9, dachówka XXI wieku, łączącą w sobie najlepsze elementy tradycyjnej dachówki ceramicznej z dynamiką współczesności.

- "Dachówka ceramiczna towarzyszy ludzkości od setek lat i pomimo ciągłej ewolucji, cały czas zachowuje najważniejszy element swojej charakterystyki – zaczerpniętą z gliny naturalność i trwałość gotowego rozwiązania ceramicznego. Niemniej jednak, chcąc iść z duchem czasu, w procesie produkcji sięgamy po najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i nieustannie dążymy do perfekcji" – mówi Konrad Zalewski, Menadżer Produktu ds. Pokryć Dachowych,
Wienerberger.

I podkreśla:

Orea 9 jest całkowicie płaska, tym samym odpowiada na najnowsze trendy minimalizmu w architekturze- "Dachówki z naszej linii Orea 9 doskonale wyglądają na dachu ułożone w sposób tradycyjny, jak i mijankowy. Ponadto mogą być wykorzystane, jako element elewacji, przełamując stereotypowe myślenie o dachu i ścianie ceramicznej i przekraczając granicę między nimi."

Płaska dachówka Orea 9 jest stosunkowo duża i posiada zamki charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, co znacznie przyspiesza i ułatwia proces jej montowania. Każda dachówka jest wypalana w osobnej formie, co zapewnia najwyższą jakość produktu, a także sprawia, że pokrycia mają doskonały, powtarzalny kształt. Orea 9 jest całkowicie płaska, tym samym odpowiada na najnowsze trendy minimalizmu w architekturze, a jej konstrukcja pozwala na umieszczenie jej również na elewacji budowli. Natomiast duży format, proste krawędzie i wyraźne linie podziału dają architektom wspaniałe możliwości kształtowania estetyki budynku, doskonale sprawdzając się na obiektach o nowoczesnej stylistyce.

źródło i zdjęcia: Wienerberger Ceramika Budowlana