Aktualności

Bauder: Folie dachowe z tworzyw sztucznych

25.10.2016

Lekkie dachy przemysłowe i hale kryte są najczęściej foliami dachowymi z tworzyw sztucznych. Obowiązuje przy tym ta sama zasada, co przy hydroizolacjach z pap bitumicznych: Efekt zależy od jakości zastosowanego systemu.

Warto wiedzieć...

Montaż folii dachowych z tworzyw sztucznych. Folie dachowe z tworzyw sztucznych stosowane są przeważnie w systemie do układania luzem. Zabezpieczenie warstw następuje poprzez stosowanie mocowania mechanicznego, lub poprzez odpowiedni balast. Mocowanie mechaniczne wykonywane jest na podstawie planu sporządzonego w oparciu o normę DIN 1055 -2005 część 4. Mocowanie mechaniczne może być umieszczane na zakładach (łączniki) lub w środku wstęg (łączniki lub szyna mocująca). Do systemów pod balast stosuje się specjalnie wzmocnione i przebadane folie. Szczególne obciążenia takie jak stojąca woda, mikroorganizmy lub przerastanie korzeni są czynnikami decydującymi o wyborze odpowiedniego produktu. Niewielkie grubości pap oraz specjalna apretura produktów powoduje, że folie z tworzyw sztucznych zapewniają wydajny system hydroizolacji: długotrwały i pewny.

Przegląd produktów

BauderTHERMOPLAN

BauderTHERMOPLAN jest nowoczesnym systemem hydroizolacji FPO-PP absolutnie najwyższej klasy. Wytycza on standardy w zakresie bezpieczeństwa, prostoty montażu i żywotności sprawdzając się znakomicie w wieloletniej praktyce.

W zakładzie w Schwepnitz produkowane są wysokiej jakości innowacyjne folie dachowe według najnowszej technologii oraz w oparciu o wypróbowaną jakość i doświadczenie firmy Bauder.

BauderTHERMOFIN

Folie dachowe BauderTHERMOFIN nadają się zarówno do mocowania mechanicznego jak i pod balast. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur zgrzewania montaż folii jest szczegolnie łatwy. Znakomite są również ekologiczne właściwości materiału dzięki bazie FPO-PP. Folie są wolne od zmiękczaczy, metali ciężkich, chloru i innych halogenów.

BauderTHERMOFOL

Hydroizolacji lekkich dachów przemysłowych takich jak hale lub magazyny stawia się często podstawowe lub średnie wymagania. Firma Bauder oferuje w tym zakresie różnorodne rozwiązania systemowe na bazie PVC-P. Jednowarstwowa hydroizolacja z użyciem folii Bauder THERMOFOL spełnia wszystkie standardowe wymagania i umożliwia pewny montaż zarówno w budownictwie nowym jak i w renowacji.

źródło i zdjęcia: Bauder Polska Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Bauder Polska Sp. z o.o.

Telefon 61 885 79 00
www.bauder.pl
info@bauder.pl

Bauder Polska Sp. z o.o.