Aktualności

Systemowe filtry przepływowe Dafi, czyli skuteczne uzdatnianie wody

17.10.2016

Przepływowe filtry do wody Dafi stanowią najskuteczniejszy sposób poprawy jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru. Mogą być stosowane w konfiguracjach kilkuelementowych, w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych – bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do domu.

Najbardziej popularny na rynku jest filtr węglowy, który pozwala usunąć chlor i jego pochodne, zanieczyszczenia organiczne. Poprawia smak, zabarwienie i zapach wody. Aby pozbyć się skutecznie kamienia zalecany jest dodatkowy filtr żywiczny. Jego głównym składnikiem czynnym jest żywica jonowymienna mająca zdolność usuwania soli wapnia i magnezu odpowiedzialnych za twardą wodę. Dzięki zmiękczeniu woda straci nieprzyjemny posmak, a w urządzeniach domowych – pralkach, żelazkach czy czajnikach nie będzie osiadał uporczywy osad kamienny. Ale to nie jedyna zaleta tych filtrów – to doskonały sposób na ograniczenie… kosztów za ogrzewanie. Montaż filtra żywicznego przed doprowadzeniem wody do kotła i grzejników zmniejszy odkładanie się kamienia w tych urządzeniach, co znacznie podwyższy ich wydajność i zmniejszy nasze wydatki. W przypadku wszystkich konfiguracji zaleca się stosowanie jako pierwszego filtra polipropylenowego. Skutecznie usunie zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, żwir czy rdzę), które mogą powodować zapychanie kolejnych filtrów. Zaprojektowany został również filtr azotanowy jako rozwiązanie do domów jednorodzinnych, gdzie do wody przedostają się azotany pochodzące z okolicznych pól i nieszczelnych szamb, metale ciężkie i substancje organiczne. Zbyt wysokie stężenie tego składnika może powodować problemy żołądkowe, a także anemię i sinicę u małych dzieci.

Filtry przepływowe Dafi są doskonałą alternatywą dla drogich urządzeń. Funkcjonalna, prosta i jednocześnie solidna konstrukcja, wysoka zdolność filtracji oraz duża wydajność pozwalają zaoszczędzić energię i zużycie środków czystości.

źródło i zdjęcia: Formaster

Firma powiązana:

Formaster

Telefon 41 346 48 00 (do 02), 41 346 48 10 (do 12), 801 000 291
www.ogrzewacze.dafi.pl
info@dafi.pl

Formaster