Aktualności

VELUX: Namysłów dostał dotację na rewitalizację miejskiego placu

13.10.2016

11 października Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa, odebrał od pracowników fabryki VELUX przy ul. Oleśnickiej symboliczny czek na kwotę ok. 85 tys. zł. Pieniądze, które przekaże Fundacja Pracownicza firmy, pozwolą na stworzenie nowego miejsca spotkań mieszkańców Namysłowa.

W 2016 roku przypada 75-lecie firmy VELUX, z tej okazji Fundacja Pracownicza postanowiła przyznać w całej Europie kilka „okolicznościowych grantów” na rzecz lokalnych społeczności. Wśród wybranych inicjatyw znalazł się projekt zgłoszony przez miasto Namysłów. Przyznana dotacja to 20 tys. euro, co w przeliczeniu jest kwotą około 85 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie rewitalizacji zieleni i budowy placu zabaw u zbiegu ulic Stanisława Dubouis, Bolesława Chrobrego i 3 Maja. Plac, który przejdzie metamorfozę jest zlokalizowany w pobliżu murów obronnych i browaru.

Julian Kruszyński, Burmistrz Namysłowa- "Szczególnie cieszy mnie fakt, że to dzięki współpracy z firmą VELUX zagospodarujemy jedno z centralnych miejsc w Namysłowie. Jest to miejsce wyjątkowe, położone pośród zabytkowej architektury, mające także swój wymiar symboliczny. Znajdował się tu - wyburzony w 1962 roku - kościół ewangelicki św. Andrzeja. Projekt, który przedłożyliśmy, a który zdecydowała się wesprzeć Fundacja Pracownicza firmy, zakłada upamiętnienie tego faktu. Jednak zależy nam również na tym, by miejsce to żyło radością dzieci, które będą je odwiedzać wraz ze swoimi opiekunami. Tym samym jest to świetne przypieczętowanie więzi Namysłowa z marką VELUX, co przekłada się na zaangażowanie firmy na rzecz środowiska lokalnego". – powiedział Julian Kruszyński, Burmistrz Namysłowa.

Miejski plac w Namysłowie przed rewitalizacją

Trwa opracowanie finalnego planu zakresu robót. Plac jest pod opieką Opolskiego Konserwatora Zabytków. Rewitalizacja rozpocznie się na wiosnę. W inicjatywę włączą się również bezpośrednio pracownicy fabryki VELUX, którzy będą porządkować teren i sadzić rośliny. W planach jest posadzenie nowych krzewów, postawienie ławek, usypanie ścieżek i budowa placu zabaw w klimacie historycznym (kształt zamku). Koncepcja zakłada obsadzenie skweru czerwonymi berberysami zgodnie z obrysem murów dawnego kościoła, co nada temu miejscu wyjątkowego charakteru.

Jørgen M. Laursen, dyrektor fabryki okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie- "Jestem bardzo zadowolony, że to pomysł miasta Namysłowa został doceniony przez Fundację Pracowniczą. Cieszymy się również, że możemy wnieść trwały wkład w życie namysłowian. Liczymy, że również nasi pracownicy aktywnie zaangażują się w tę akcję społeczną i pomogą zrewitalizować obiekt, a później będą go często odwiedzać". – komentuje Jørgen M. Laursen, dyrektor fabryki okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie.

Firmę VELUX tworzy zespół ludzi, którzy mają bezpośredni wpływ na jej rozwój. Wiemy, że każdy pracownik jest wyjątkowy i zasługuje na szczególne trak­towanie. Właśnie dlatego w 1991 roku powstała Fundacja Pra­cownicza, której celem jest świadczenie pomocy finansowej na rzecz członków naszego zespołu. Pomagamy pracownikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji (np. ciężka choroba, rehabilitacja, trudności z po­kryciem kosztów wykształcenia dzieci itp.). Co ważne, o wsparcie może ubiegać się również najbliższa rodzina naszych pracowników. Fundacja pracownicza regularnie wspiera również najbliższe środowisko naszych pracowników: szkoły, przedszkola, szpitale i inne organizacje, z których korzystają nasi pracownicy i ich rodziny. Ostatnio wsparcie otrzymały również Straż Pożarna, Przedszkole nr 1, 4 i 5, Szkoła Specjalna, Dom Dziecka, Szkoła Podstawowa nr 4, Środowiskowy Hufiec Pracy.

Fundacja Pracownicza VELUX

Fabryka okien i kołnierzy aluminiowych w Namysłowie powstała w 2003 roku, obecnie zatrud­nia ponad 800 osób, a jej powierzchnia – blisko 70 tysięcy me­trów kwadratowych zajmuje obszar kilkunastu boisk piłkarskich. Zakład w Namysłowie jest cenionym miejscem pracy, otrzymała I miejsce w konkursie „Organizator Pracy Bezpiecznej od Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Fabryka otrzymała także tytuł "wiodącego przedsiębiorstwa we wdraża­niu procesów ciągłego doskonalenia" podczas Międzynarodowe­go Kongresu Gemba Kaizen. W Namysłowie znajduje się również centrum dystrybucji Grupy VELUX na rynek polski i europejski.

źródło i zdjęcia: VELUX Polska Sp. z o.o.

Firma powiązana:

VELUX Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 33 77 000
www.velux.pl
kontakt@velux.pl

VELUX Polska Sp. z o.o.