Aktualności

Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe. Trendy 2012

15.02.2012

Jakie trendy i rozwiązania w zakresie podłóg będą dominować w 2012 roku? Jakie gatunki będą cieszyły się rosnącym zainteresowaniem i z którymi stopniowo będziemy się żegnać mówią specjaliści Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe trendy 2012

Pierwszym z kierunków, który już daje się zauważyć i z czasem będzie się nasilał, to dominacja neutralnych kolorów i materiałów. Popularnością będą cieszyć się także deski jesionowe i dębowe, wykończone naturalnymi olejami.

-Taki trend wynika z tego, że klienci są zainteresowani podłogami neutralnymi, takimi, które będą się sprawdzały przez długie lata. Ekstrawagancja nie jest już popularna, dlatego podłogi z egzotycznych gatunków drewna nie są już przedmiotem zainteresowania nabywców – mówi Katarzyna Wątor z Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Warto zaznaczyć, że egzotyczne deski w dalszym ciągu będą wykorzystywane przez architektów, ponieważ potrafią oni połączyć nasyconą i ciepłą barwę egzotycznego drewna z bardzo modnymi powierzchniami industrialnymi, wykonanymi przykładowo z betonu.

-Drewno egzotyczne sprawdza się jako ciekawy element podkreślający ekskluzywność pomieszczenia. Przykładem może być jedna z naszych realizacji – hotel, w którym egzotykami wykończono sufity i ściany – mówi specjalistka Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

W dalszym ciągu będzie rosła popularność bambusa naturalnego, którego jasny kolor pozwala na dopasowanie do każdego wnętrza. Nie spadnie także zainteresowanie bambusem karmelowym.

- Da się zauważyć powrót do klasyki. Klienci będą decydować się na rozbielane lub klasyczne dęby. Wciąż na zainteresowanie klientów  mogą liczyć podłogi postarzane i bielone.  Warto wspomnieć, że w odwrocie są deski pokrywane lakierem o wysokim połysku. – dodaje Katarzyna Wątor

Neutralne barwy i materiały zdecydowanie zdominują rynek podłóg litych, które ze swojej natury mają przetrwać nawet dekady. Z bardziej nietypowymi wykończeniami będzie można spotkać się w przypadku paneli, które są zdecydowanie łatwiejsze do wymiany.

Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Więcej