Aktualności

Selena: "Innowacyjna technologia dla zapewnienia komfortowego klimatu w budynkach"

07.10.2016

Zapewnienie odpowiedniej temperatury i klimatu wewnątrz budynku ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy pracują w nim ludzie, składuje się żywność lub leki, a także, gdy jest to np. budynek hodowlany. Do typowych problemów wynikających z negatywnego oddziaływania promieni UV na powierzchnię dachu, a co za tym idzie również na komfort cieplny wewnątrz, należą: straty w produktach, niższa wydajność pracy czy gorsze samopoczucie ludzi lub zwierząt hodowlanych.

Dodatkowo wzmożona eksploatacja instalacji klimatyzacyjnej, stanowiąca do dziś najpopularniejszy sposób na niwelowanie wspomnianych zjawisk, generuje olbrzymie koszty, które nie przekładają się często na zapewnienie optymalnego klimatu w obiektach. Odpowiedzią na te problemy jest najnowsza technologia pokrycia dachu opracowana przez Grupę Selena - wysokorefleksyjna, hydroizolacyjna powłoka dekarska Cool-R.

Odpowiedzią na te problemy jest najnowsza technologia pokrycia dachu opracowana przez Grupę Selena

Cool-R to pierwszy na świecie produkt, który niemal bezpośrednio po aplikacji pozwala na obniżenie temperatury dachu o blisko 70%, a co za tym idzie również temperatury wewnątrz nawet do 10°C. Zaleta ta umożliwia nie tylko realne oszczędności dla właścicieli budynków, ale także wydajną redukcję zapotrzebowania na energię, gdyż powoduje ograniczenie konieczności klimatyzowania wnętrz. Niższa temperatura na dachu, to niższa temperatura wewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie Cool-R, powłoki stanowiącej także 100% hydroizolację oznacza ponadto eliminację czynników wpływających na starzenie i nieszczelność dachów.

Innowacyjny produkt Seleny dedykowany dla branży dekarskiej to przełom w budownictwie, oznaczający tworzenie nowej jakości poprzez m.in. poprawę komfortu życia i pracy ludzi. To również bezpieczeństwo pod kątem zachowania optymalnych warunków cieplnych w obiektach dla przemysłu i magazynowanych towarów. Stosując produkt wpływamy pozytywnie na środowisko, ograniczając zapotrzebowanie na energię elektryczną, emisję zanieczyszczeń i CO2 do atmosfery. Cool-R został już z powodzeniem zastosowany na wielu obiektach w kraju i za granicą o czym można się przekonać na stronie internetowej http://cool-r.eu/

źródło i zdjęcia: Selena

Firma powiązana:

Selena

Telefon 71 78 38 301
www.tytan.pl, www.selena.pl
kontakt@selena.com

Selena