Aktualności

Niezawodny system izolacji przeciwwilgociowej Soudal

29.09.2016

Remont łazienki prowadzący do jej całkowitej metamorfozy to kosztowne przedsięwzięcie. Zanim zupełnie zatracimy się w poszukiwaniach interesującej glazury, eleganckiej wanny czy efektownych dodatków, warto zastanowić się nad kwestią podstawową, a mianowicie skuteczną hydroizolacją pomieszczenia.

Łazienka z definicji narażona jest na niszczące działanie wody. Prawidłowo wykonana warstwa izolacji przeciwwilgociowej zaoszczędzi nam kłopotów w postaci odpadających od podłoża płytek ceramicznych, zagrzybionych ścian, czy też rozległych szkód, które mogą powstać na skutek awarii instalacji wodnej. Hydroizolacja łazienki to zwykle zadanie dla profesjonalistów, jednak nawet jeśli nie realizujemy go samodzielnie – mamy wpływ na wybór zastosowanych materiałów. SOUDAL HYDRO SYSTEM, który składa się z optymalnie dopasowanych względem siebie elementów, zapewni niezawodną ochronę przed wilgocią.

Przed wykonaniem warstwy hydroizolacji należy zagruntować posadzkę oraz ściany wewnętrzne w pomieszczeniu. Grunt głęboko penetrujący SOUDAPRIM DP, który nanosi się przy pomocy  pędzla lub pistoletu natryskowego, służy do wzmocnienia podłoża i zmniejszenia jego chłonności. Ponadto przeciwdziała pękaniu i odspajaniu powłok klejących i dekoracyjnych. Jego atutem jest szybki czas schnięcia, wynoszący około godziny.

Folię w płynie SOUDAGUM LM nakłada się na zagruntowane już podłoże dwiema warstwami, które tworzą nieprzepuszczalną dla wody barierę. Podobnie jak w przypadku gruntu, można użyć w tym celu pędzla lub pistoletu natryskowego. Folia SOUDAGUM LM odznacza się elastycznością, wytrzymałością, odpornością na detergenty i nieznaczne ruchy podłoża, a także bardzo dobrze wiąże się z klejami i zaprawami. Doskonale sprawdza się na tynkach mineralnych, betonie, gazbetonie, cegłach, płytach gipsowo-kartonowych i OSB. Rozpoczęcie prac okładzinowych możliwe jest po 12 godzinach od momentu nałożenia folii.

Ochronę przeciwwilgociową połączeń typu ściany-podłoga (3D) należy dodatkowo wzmocnić narożnikiem wewnętrznym SOUDATAPE IC lub zewnętrznym SOUDATAPE OC w postaci membrany TPE trwale zespolonej z włókniną polipropylenową. Narożniki marki SOUDAL są wysoce elastyczne, odporne nawet na znaczne ruchy podłoża i niewrażliwe na działanie różnego rodzaju chemikaliów. Podobne właściwości wykazują taśma SOUDATAPE PD,  przeznaczona do zabezpieczania styku ścian lub ściany z podłogą, oraz kołnierze SOUDATAPE PD, które służą do uszczelniania przejść rurowych i które bez problemu można dopasować do kształtu oraz wielkości uszczelnianej rury.

Właściwie zastosowane elementy oferowanego przez Soudal systemu hydroizolacji gwarantują skuteczne uszczelnienie ścian i posadzki w łazience oraz innych pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności. Dzięki SOUDAL HYDRO SYSTEM wynik naszej inwestycji związanej z urządzeniem wnętrza z pewnością nie okaże się przysłowiowym domkiem z kart.

źródło i zdjęcia: Soudal