Aktualności

Ocieplenie od wewnątrz – konferencja dla zarządców nieruchomości w Krakowie

13.02.2012

6 marca br. w Krakowie odbędzie się bezpłatna konferencja dla zarządców nieruchomości, zorganizowana przez firmę Xella, dotycząca ocieplania od wewnątrz. Rozwiązanie to pozwala poprawić termoizolację budynku oraz zachować oryginalny wygląd fasady.

Ocieplenie od wewnątrz – konferencja dla zarządców nieruchomości w Krakowie

W programie konferencji znajdują się zagadnienia dotyczące fizyki budowli oraz szczegółowej analizy zjawisk zachodzących w przegrodach przy ociepleniu od wewnątrz. Przedstawione zostaną również systemy ocieplania od wewnątrz – ze szczególnym uwzględnieniem mineralnych płyt YTONG MULTIPOR.

Konferencja została zarejestrowana przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej pod numerem 6421. Uczestnictwo w konferencji oznacza realizację 4 godzin obowiązkowego doskonalenia zawodowego. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji.

Ocieplenie od wewnątrz można zastosować, gdy elewacja zewnętrzna nie powinna ulec zmianie, na przykład, w przypadku obiektów o dużej wartości historycznej i architektonicznej, czy też w sytuacji ograniczenia praw własności. Dotyczy to zarówno osiedli z wielkiej płyty, jak i starszych kamienic. Ocieplenie od wewnątrz jest również rozwiązaniem, gdy nie wszyscy mieszkańcy wyrażają zgodę na ocieplenie budynku. Pozostali lokatorzy nie muszą wtedy wybierać między „marznięciem” w nieocieplonym mieszkaniu a wysokimi kosztami ogrzewania pomieszczeń.

Pierwsza z cyklu konferencji dla zarządców nieruchomości, która odbyła się w październiku ubiegłego roku w Warszawie zgromadziła ponad 60 osób.

Konferencja jest dla zarządców nieruchomości okazją, aby pogłębić wiedzę na temat ocieplenia od wewnątrz – mówi Piotr Harassek, Junior Product Manager SILKA YTONG. – Frekwencja na konferencji w Warszawie pokazała, jak istotna jest prawidłowa izolacja termiczna budynku, których elewacja zewnętrzna z różnych powodów nie może ulec zmianie – wyjaśnia Piotr Harassek.

Kolejne konferencje dedykowane zarządcom nieruchomości odbędą się jeszcze w marcu m.in. w Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Źródło: XELLA Polska

Więcej

Ocieplenie od wewnątrz – konferencja dla zarządców nieruchomości w Krakowie
Zobacz produkty: