Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Ocieplenie od wewnątrz – konferencja dla zarządców nieruchomości w Krakowie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2012-02-13

6 marca br. w Krakowie odbędzie się bezpłatna konferencja dla zarządców nieruchomości, zorganizowana przez firmę Xella, dotycząca ocieplania od wewnątrz. Rozwiązanie to pozwala poprawić termoizolację budynku oraz zachować oryginalny wygląd fasady.

Ocieplenie od wewnątrz – konferencja dla zarządców nieruchomości w Krakowie

W programie konferencji znajdują się zagadnienia dotyczące fizyki budowli oraz szczegółowej analizy zjawisk zachodzących w przegrodach przy ociepleniu od wewnątrz. Przedstawione zostaną również systemy ocieplania od wewnątrz – ze szczególnym uwzględnieniem mineralnych płyt YTONG MULTIPOR.

Konferencja została zarejestrowana przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej pod numerem 6421. Uczestnictwo w konferencji oznacza realizację 4 godzin obowiązkowego doskonalenia zawodowego. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji.

Ocieplenie od wewnątrz można zastosować, gdy elewacja zewnętrzna nie powinna ulec zmianie, na przykład, w przypadku obiektów o dużej wartości historycznej i architektonicznej, czy też w sytuacji ograniczenia praw własności. Dotyczy to zarówno osiedli z wielkiej płyty, jak i starszych kamienic. Ocieplenie od wewnątrz jest również rozwiązaniem, gdy nie wszyscy mieszkańcy wyrażają zgodę na ocieplenie budynku. Pozostali lokatorzy nie muszą wtedy wybierać między „marznięciem” w nieocieplonym mieszkaniu a wysokimi kosztami ogrzewania pomieszczeń.

Pierwsza z cyklu konferencji dla zarządców nieruchomości, która odbyła się w październiku ubiegłego roku w Warszawie zgromadziła ponad 60 osób.

Konferencja jest dla zarządców nieruchomości okazją, aby pogłębić wiedzę na temat ocieplenia od wewnątrz – mówi Piotr Harassek, Junior Product Manager SILKA YTONG. – Frekwencja na konferencji w Warszawie pokazała, jak istotna jest prawidłowa izolacja termiczna budynku, których elewacja zewnętrzna z różnych powodów nie może ulec zmianie – wyjaśnia Piotr Harassek.

Kolejne konferencje dedykowane zarządcom nieruchomości odbędą się jeszcze w marcu m.in. w Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Źródło: XELLA Polska

Więcej

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny