Aktualności

SELENA S.A. wyróżniona tyułem Lidera Chemii Budowlanej 2016

26.09.2016

Najstarszy na polskim rynku miesięcznik gospodarczy "Home & Market", dedykowany dla managerów wyższego szczebla wyróżnił tytułem "Lidera Chemii Budowlanej 2016" 10 najlepszych spółek z sektora budowlanego. Wśród nich znalazł się również producent - SELENA SA.

Poprawa kondycji rynku chemii budowlanej w Polsce wynika z ogólnego polepszenia sytuacji gospodarczej w całym kraju. Analiza w raporcie "Rynek chemii budowlanej w Polsce 2015 – Prognozy rozwoju na lata 2015 – 2020" wskazują, że rynek będzie przyrastał w tempie ok. 4-5% rocznie i ustabilizuje się zupełnie w latach 2017-2018. Powyższe zmiany zmobilizowały miesięcznik gospodarczy "Home & Market" do przygotowania  zestawienia 10. najlepszych firm w sektorze chemii budowlanej w Polsce.

Zanim wybraliśmy tych najlepszych, przeanalizowaliśmy raporty podsumowujące kondycję firm w 2015 roku, prześledziliśmy strony internetowe liderów, fora dyskusyjne użytkowników chemii budowlanej, przeanalizowaliśmy informacje dotyczące aktywności spółek w bieżącym roku. Na tej podstawie wyłoniliśmy najlepszych w branży, najbardziej prężnych i innowacyjnych. – podsumowuje redaktor naczelna ‘Home & Market’, Katarzyna Mazur.

SELENA S.A. stawia na jakość

Andrzej Ulfig, Prezes Zarządu SELENA SA

Andrzej Ulfig, Prezes Zarządu SELENA SA- "W definicji Seleny, dobry i nowoczesny produkt powinien mieć przede wszystkim wysoką jakość i zapewnić wygodę stosowania, ale być też odpowiedzią na konkretny problem.  Jako producent i prekursor chemii budowlanej, od początku specjalizujemy się w produktach profesjonalnych, stworzonych głównie z myślą o wykonawcach, ale i odbiorcach indywidualnych, właśnie ze względu na łatwość zastosowania i efektywność. Pamiętajmy, że idealny produkt czy rozwiązanie powstaje zawsze w oparciu o dwie podstawowe kwestie, tj. specjalistyczne badania i testy oraz o stałą, rzetelną komunikację z użytkownikiem. Kluczowym aspektem naszej pracy nad produktem zawsze była właściwa odpowiedź na wygórowane potrzeby rynku oraz wspomniany dialog z odbiorcami. Produkty wydajne, łatwe w zastosowaniu, ale też trwałe i bezpieczne – to wymogi naszych Klientów na całym świecie. W skład Grupy SELENA wchodzi ponad 30 spółek, nasz asortyment jest dostępny w ponad 70 krajach świata na 4 kontynentach, więc sporym wyzwaniem jest sprostać wszystkim wymaganiom Klientów. W laboratoriach Seleny stale prowadzone są prace nad doskonaleniem całej oferty i rozwojem nowych produktów. Formuły i receptury przygotowywane są indywidualnie dla każdego z rynków, z uwzględnieniem warunków klimatycznych oraz technologii budowlanych danego kraju. Produkcja w zakładach Seleny prowadzona jest w oparciu o autorskie pomysły, opracowane przez najwyższej klasy ekspertów działu badań i rozwoju. Dzięki temu skutecznie konkurujemy na rynku i jesteśmy jednym z nielicznych producentów oferujących tak szeroki asortyment w branży profesjonalnej chemii budowlanej". 

Beata Toboła, Kierownik Działu Rozwoju Produktowego SELENA SA

Beata Toboła, Kierownik Działu Rozwoju Produktowego SELENA SA- "Głównymi czynnikami nowego czyli bardziej wymagającego podejścia do jakości,  jest znaczna konkurencja oraz ogólny wzrost oczekiwań Klientów.  Wysoka jakość produktów to wiodący element przewagi producentów czy dostawców usług, nie tylko w branży budowlanej. Co to oznacza dla Seleny? Maksymalne zaangażowanie naszych pracowników we wszystkich działach, zarządzanie jakością w różnych płaszczyznach organizacyjnych oraz ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych. Wysoka jakość to satysfakcja Klienta i wiarygodność producenta. Podstawowym zadaniem Seleny jako producenta wprowadzającego wyrób budowlany do obrotu, jest posiadanie zakładowego systemu kontroli produkcji. Dokumentacja przedmiotowego systemu gwarantuje zrozumienie naszej definicji jakości przez wszystkich uczestników, nie tylko procesu produkcyjnego, ale i sprzedażowego oraz umożliwia zapewnienie stałości wymaganych parametrów produktu, tak ważnych dla końcowego użytkownika.  Dodatkowym potwierdzeniem wysokiej jakości wyrobów budowlanych Seleny są otrzymane certyfikaty Zakładowej Kontroli Produkcji. W procesie certyfikacji jednostka zewnętrzna przeprowadza audyt zakładu produkcyjnego i  całego systemu kontroli produkcji, gdzie weryfikowana jest zgodność z wymaganiami norm zharmonizowanych i europejskich aprobat technicznych. Selena posiada również certyfikaty ITB, Instytutu Szkła i Ceramiki oraz TUV".

Obok SELENY SA na liście "Liderzy Chemii Budowlanej 2016" znaleźli się m.in. Baumit, Grupa Atlas, Knauf czy Mapei. Działalność Seleny obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktów, począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższych, światowych standardów, potwierdzonych licznymi nagrodami i międzynarodowymi certyfikatami. Uznanie dla Seleny w samym 2015 roku, potwierdzają m.in. Gospodarcza Nagroda Prezydenta RP, powszechnie uznawana na najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw i instytutów w Polsce czy wygrana w plebiscycie gospodarczym PROUD OF YOU – DUMNI WAS, w kategorii Duma Regionu Województwa Dolnośląskiego. W kategorii piany i silikony – już po raz 5 spółka otrzymała tytuł Lidera Rynku Stolarki, a piana TYTAN Professional Energy 2020 tytuł Ekskluzywna Stolarka VIP. Jako producent profesjonalnej chemii budowlanej powiększyliśmy również swoją kolekcję statuetek TopBuilder do 35 sztuk (żadna firma nie otrzymała tylu wyróżnień) oraz zyskaliśmy po raz wtóry tytuł Budowlanej Firmy Roku, przyznawany przez miesięcznik Builder.

Selena to szeroka sieć dystrybucji, szybkie terminy zamówień oraz nowoczesne metody obsługi Klienta, a także bogate zaplecze produkcyjno-badawcze. Na powodzenie Seleny pracuje ponad 1700 kompetentnych pracowników – specjalistów z wielu dziedzin, jak produkcja, badania i rozwój, sprzedaż, marketing, finanse czy IT. Grupa stawiana postaci kreatywne, zaangażowane, profesjonalne oraz pełne pasji, jak również o wysokiej kulturze biznesowej. Składowa wszystkich powyższych wartości, sprawia, że pod każdym aspektem, Selena zasadnie jest określana liderem w swojej branży.

źródło i zdjęcia: Selena

Firma powiązana:

Selena

Telefon 71 78 38 301
www.tytan.pl, www.selena.pl
kontakt@selena.com

Selena