Aktualności

Geberit wspiera pierwsze w Polsce Wzorcowe Mieszkanie Seniora

26.09.2016

Każdy w swoim domu chce czuć się dobrze, bezpiecznie i przede wszystkim być niezależnym. Niestety zbiegiem lat bezproblemowe funkcjonowanie we wszystkich pomieszczeniach może okazać się utrudnione i stanowić wyzwanie dla osób w podeszłym wieku. Pomieszczeniem, na które należy zwrócić szczególną uwagę jest łazienka. Dlatego firma Geberit postanowiła wesprzeć inicjatywę „Wzorcowe Mieszkanie Seniora”, która znakomicie pokazuje istniejące możliwości, jakie oferuje firma, aby seniorzy mogli, jak najdłużej cieszyć się byciem u siebie, mimo wieku.

Inicjatywa Wzorcowego Mieszkania Seniora jest promowana hasłem „u siebie mimo wieku”. Nie da się ukryć, że polskie społeczeństwo staje się coraz starsze. Inicjatorka i koordynatorka projektu - dr inż. arch. Agnieszka Cieśla, członek grup eksperckich Komisji Europejskiej, postanowiła nagłośnić ten problem. We współpracy z zaangażowanymi producentami, takimi jak Geberit, usługodawcami oraz instytucjami publicznymi stworzyła inicjatywę, której wynikiem jest pierwszy w Polsce przykład realnego, kompletnego, dedykowanego seniorom mieszkania. To, przemyślany, innowacyjny i wrażliwy społecznie projekt, w którym znalazły się produkty Geberit, tworzące przestrzeń przyjazną dla osób starszych.

Wzorcowa łazienka seniora
Układ pomieszczeń w mieszkaniu idealnym dla seniora musi zapewniać wygodę użytkowania. Jednym z głównych wyznaczników jest zachowanie niezbędnych wymiarów, aby osoba mająca trudności z chodzeniem mogła swobodnie poruszać się o kulach lub na wózku. Zasada ta dotyczy nie tylko ciągu komunikacyjnego, ale także pomieszczenia, a zwłaszcza łazienki, w której zwykle nie ma zbyt dużo przestrzeni. Oszczędność miejsca zapewnia stelaż podtynkowy Geberit Duofix, cała instalacja znajduje się w ścianie, dzięki czemu na zewnątrz widoczny jest jedynie elegancki przycisk spłukujący Sigma50, który jest dodatkowo łatwy w utrzymaniu czystości.

W aranżację łazienki we Wzorcowym Mieszkaniu Seniora zaangażowali się specjaliści Geberit, którzy zadbali o to, by w pomieszczeniu o niewielkich wymiarach można było przebywać na wózku lub z asystą drugiej osoby. Na funkcjonalność łazienki wpłynęło zamontowanie w niej przestronnej umywalki i siedziska pod prysznic. Uchwyty oraz certyfikowane okładziny podłogi i ścian minimalizują ryzyko poślizgnięcia się.

Codzienną toaletę znacznie ułatwia toaleta myjąca Geberit AquaClean, która spełnia nie tylko funkcję bidetu, ale oferuje znacznie szerszy zakres zabiegów higienicznych bez konieczności przemieszczania się do innego urządzenia. Mycie odbywa się delikatnym strumieniem wody o temperaturze ciała. Ciśnienie natrysku można regulować zgodnie z indywidualnymi potrzebami, a oscylujący strumień wody zapewnia wyjątkowo dokładną higienę. Urządzenie posiada funkcję wykrywania użytkownika oraz automatycznego czyszczenia dyszy.

Kolejnym udogodnieniem w łazience dla osób starszych jest zastosowanie odpływu liniowego Geberit CleanLine. Ten produkt zrewolucjonizował podejście do montażu i instalacji pryszniców zrównanych z podłogą. Przede wszystkim otwarte prysznice dają poczucie dodatkowej przestrzeni, pozwalają na aranżację łazienki dostosowanej do potrzeb każdego użytkownika, zapewniają wygodę i pozwalają w łatwy sposób utrzymać prysznic w czystości.

Brak brodzika sprawia, że pod prysznic można bez trudu  wejść. Odpływy firmy Geberit to praktyczne rozwiązanie i bezkompromisowa estetyka. Wzorcowe Mieszkanie Seniora na warszawskich Bielanach to publicznie dostępne miejsce dla chcących dowiedzieć się więcej o mieszkaniach przyjaznych seniorom, ale także miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń. Istnieje możliwość umówienia się z przedstawicielami Geberit na zwiedzanie mieszkania pokazowego.

źródło i zdjęcie: Geberit

Firma powiązana:

GEBERIT

Telefon 22 376 01 00
www.geberit.pl

GEBERIT