Aktualności

Cersanit sponsorem Regat Architektów 2016

26.09.2016

W dniach 17-18 września odbyły się, jak co roku długo wyczekiwane, regaty dla architektów. Stu dwudziestu zawodników, w dwudziestu jeden załogach, brało udział w rozgrywanych już po raz piąty Ogólnopolskich Regatach Architektów 2016. Jednym ze sponsorów tego wydarzenia była marka Cersanit.

Część sportową regat poprzedziły prelekcje dotyczące branży i nowości produktowychOrganizowane pod patronatem honorowym Izby Architektów RP oraz SARP'u prestiżowe regaty z roku na rok skupiają coraz większą liczbę architektów. Tegoroczny wyścig przebiegał pod znakiem pięknej i słonecznej pogody - temperatura sięgała okolicy 30 stopni, co z jednej strony sprawiło, że weekend był wakacyjnie gorący, z drugiej strony zaś miało wpływ na niewielką siłę wiatru podczas wszystkich trzech dni.

Regaty, w których w szranki stają architekci, to doskonała okazja na wspólną zabawę z elementem rywalizacji. Udział liczących się pracowni architektonicznych sprawia, że impreza nabiera prestiżowego charakteru. Takie wydarzenia są dla nas okazją, aby spotkać się, wymienić poglądy z wieloma osobami z branży, nawiązać relacje, które mogą owocować świetnymi projektami. - dodaje Krzysztof Owczarski, manager ds. inwestycji.

Na niedzielę sędziowie zaplanowali dwa wyścigi, które miały wyłonić zwycięzcęCzęść sportową regat poprzedziły prelekcje dotyczące branży i nowości produktowych. Cersanit korzystając z bliskości przyrody i otaczającej natury zapoznał architektów z technologiami używanymi w produktach wyposażenia łazienki, które pozwalają oszczędzać wodę i energię. Tak naprawdę każda chwila warta jest propagowaniu innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym możemy być ekologiczni – bezkołnierzowe miski CleanOn z oszczędnym spłukiwaniem czy technologia Water Save i Thermo-Block w armaturze łazienkowej to tylko część z całego wachlarza produktów eko.

Po prelekcjach rozpoczęły się długo wyczekiwane zawody. Załogi w pierwszym dniu rozegrały cztery wyścigi, w których najlepszą okazała się ekipa Stefana Schleifera z Gdańska. Tuż za nią uplasował się jacht stałego bywalca regat - lubelskiej pracowni Wojciecha Januszczyka. Kolejne miejsce przypadło Jackowi Roszykowi z poznańskiej pracowni C7, który po falstarcie w drugim biegu i ukończeniu go aż na 14 pozycji, zajął trzecie miejsce w stawce. Wszystkie trzy jachty płynęły bardzo równo, trzymając się w samym czubie, co potwierdziło bardzo wysokie doświadczenie każdego ze skipperów.

Na niedzielę sędziowie zaplanowali dwa wyścigi, które miały wyłonić zwycięzcę. Po przybyciu na trasę regat, okazało się że siła wiatru jest niezwykle mała, rozegrano tylko jeden wyścig, odwołując drugi, a zwycięzcą niedzielnego „trójkąta” został trzeci z pierwszego dnia - Jacek Roszyk. Warto dodać że załoga Jacka Roszczyka została zwycięzcą regat drugi rok z rzędu – gratulujemy!

źródło i zdjęcia: Cersanit

Firma powiązana:

Cersanit (Rovese S.A.)

Telefon 801 01 44 44
www.cersanit.com.pl

Cersanit (Rovese S.A.)