Aktualności

MAXDREW - Ekologiczne kotły Rakoczy na drewno i brykiet drzewny

21.09.2016

Kotły Maxdrew posiadają pojemną komorę załadunkową i obszerne drzwiczki umożliwiają palenie dużymi polanami drewna bez konieczności ich rozdrabniania, co wydłuża czas pomiędzy załadunkami i zmniejsza koszt zakupu opału.

Powietrze do komory spalania doprowadzane jest przez uchylną przepustnicę powietrza pierwotnego zamontowaną w dolnych drzwiczkach. Temperaturę w kotle reguluje się poprzez odpowiednie nastawienie załączonego miarkownika ciągu kominowego.

Kotły MAXDREW są przyjazne środowiskuPrzepustnica powietrza wtórnego obecna w drzwiczkach komory załadowczej poprawia dopalenie gorszej jakości paliwa.

Nowatorska konstrukcja zawirowywaczy powietrza spowalnia wylot spalin z kotła gwarantując tym samym lepszy odzysk ciepła.

Kotły na drewno Maxdrew posiadają uniwersalne mocowanie drzwiczek (z prawej lub lewej strony) oraz stopki poziomujące ułatwiające montaż w kotłowni.

Kotły MAXDREW są przyjazne środowisku z uwagi na odnawialne paliwo do spalania którego są przeznaczone, oraz fakt że, przy spalaniu drewna powstają związki, które całkowicie włączają się w naturalny obieg substancji w przyrodzie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

źródło i zdjęcia: Rakoczy Stal

Firma powiązana:

Rakoczy Stal

Telefon 15 813 69 69
www.rakoczy.pl
biuro@rakoczy.pl

Rakoczy Stal