Aktualności

Jedynka ochroni drewno po sezonie na długie lata

20.09.2016

Wspólne spotkania ze znajomymi przy grillu, rodzinne posiłki na tarasie w blasku słońca albo ciepłe wieczory z książką w ogrodzie – wiosną i latem spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, więc meble ogrodowe są wówczas mocno eksploatowane. Aby utrzymać drewno w dobrym stanie, należy pamiętać o systematycznej pielęgnacji. Gdy zbliża się koniec sezonu, warto pomyśleć o konserwacji ogrodowych mebli i gruntownym zabezpieczeniu przed zimą drewnianych powierzchni wokół domu. Szczególnie, że z Jedynką można to zrobić szybko i sprawnie.

Drewno na zewnątrz domu zdecydowanie nie ma łatwego życia. Wystawione w okresie letnim na silne działanie słońca i wysokie temperatury szarzeje i wysycha. Jego chropowata powierzchnia staje się wówczas bardziej podatna na działanie wody, a niestety jesienna plucha czy pierwszy śnieg coraz bliżej. Deszcz i śnieg powodują natomiast pęcznienie drewna, które po wyschnięciu kurczy się i w konsekwencji może pękać. Dlatego, by móc cieszyć się urokiem drewna na tarasie czy w ogrodzie następnego lata, warto chronić je przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych.

Drewno na zewnątrz domu zdecydowanie nie ma łatwego życia

Jak w prosty sposób zaimpregnować drewniane powierzchnie? Jedynka oferuje szereg produktów do ich dekoracji, ale przede wszystkim ochrony. Jedynka Impregnat do drewna z Woskiem, dzięki systemowi 3 aktywnych żywic, kompleksowo zabezpieczy malowaną powierzchnię, skutecznie odpychając wilgoć, a także tworząc szczelną powłokę odporną na szkodliwe warunki zewnętrzne, a nawet na działanie mikroorganizmów. Z kolei z Jedynką do Drewna i Metalu Mat lub Połysk drewno zyska odporność na negatywny wpływ czynników atmosferycznych, a także na uszkodzenia mechaniczne jak wgniecenia czy uderzenia. Dodatkowo wcześniej można zagruntować malowaną powierzchnię podkładem Jedynka Pokost Lniany. Produkowany jest on na bazie zagęszczonego oleju lnianego, który chroni drewno przed pękaniem i wysychaniem. Taka kompleksowa pielęgnacja z pewnością pozwoli więc korzystać z drewnianych elementów ogrodowych i cieszyć się ich pięknem przez długie lata.

Produkty do drewna Jedynki cechuje wysoka siła krycia i krótki czas schnięcia, co znacznie usprawnia proces malowania. Na dodatek są dostępne w szerokiej gamie kolorów. Z powodzeniem można wykorzystać je do malowania altan, kwietników i ogrodzeń, by w ten sposób nie tylko je zabezpieczyć, ale i dodać im pięknych odcieni. Drewniane elementy ogrodowej architektury doskonale będą komponować się z zieloną roślinnością, tworząc przytulną przestrzeń do odpoczynku i relaksu. W takim otoczeniu każdy z pewnością znajdzie swoją oazę spokoju.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.farbyjedynka.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.