Aktualności

Pipelife poleca system do zimnej i ciepłej wody PP-RCT UNIBETA

19.09.2016

Rury UNIBETA wykonane są przy użyciu materiału PP-R najnowszej generacji. Surowiec ten oznaczany skrótem  PP-RCT (z ang. PolyPropylene - Random Crystal linity Temperature) cechuje się inną od klasycznego PP-R, krystaliczną budową wewnętrzną.

Dzięki temu PP-RCT ma wyższą  odporność na temperaturę i ciśnienie szczególnie dla wieloletnich okresów użytkowania. Dla przykładu rura wykonana z PP-RCT przy założonym czasie użytkowania  50  lat  i temperaturze  wody  70°C  może  pracować  przy  ciśnieniu 5 MPa   podczas   gdy   rura   wykonana z PP-R 3,2 MPa.

Rury UNIBETA to rodzina rur o jednolitej konstrukcji ścianki w całości wykonanej z PP-RCT. Rury dostępne są w średnicach  od  16  do  160  mm  w  sztangach o długościach 3 i 4 m (dostępna jest też rura o średnicy 20 mm w zwojach o długości 100 m).

Korzyści płynące z użytkowania nowych przewodów to między innymi:

  • większy przepływ w relacji do rur klasy PN20 (a także PN16);
  • redukcja oporów hydraulicznych (przepływność przewodów UNIBETA jest większa o około 50% w relacji do przewodów klasy PN20);
  • redukcji kosztów inwestycji możliwość zastosowania rur o mniejszej średnicy;
  • zgodność  z  systemem  PP-R, montaż dokładnie taki sam jak całego systemu PP-R; połączenia  ze  zwykłymi kształtkami systemu PP-R;
  • lżejsze rury tańszy transport i łatwiej sza obsługa magazynowa

CZYTAJ WIĘCEJ

źródło i zdjęcia: Pipelife Polska

Firma powiązana:

Pipelife Polska

Telefon 58 774 88 88
www.pipelife.pl
zok@pipelife.com

Pipelife Polska