Aktualności

Klamki dekoracyjne i ozdobne blachy czołowe zamków w ofercie Novet

08.09.2016

Klamki dekoracyjne są elementem wyposażenia mającym istotny wpływ nie tylko na funkcje użytkowe, ale także na wygląd drzwi. Ze względu na szeroki wybór modeli o zróżnicowanym wzornictwie, dopasowanie klamki odpowiadającej stylistyce posiadanych drzwi nie stanowi najmniejszego problemu. Co więcej do każdej z klamek dedykowane są liczne akcesoria. Oprócz szyldów o różnych wymiarach i kształtach, ciekawym dodatkiem są ozdobne blachy czołowe zamków drzwiowych.

 

Klamki dekoracyjne

W ofercie Novet można znaleźć wiele modeli klamek ozdobnych, które cechuje nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także najwyższa jakość wykonania. Są one dostępne w ramach różnych kolekcji m.in. Basic, Classic, Crystal, Design czy Vintage.

Klamki z kolekcji Basic

Kolekcja Basic obejmuje modele o popularnej obecnie minimalistycznej stylistyce. Poszczególne klamki posiadają rękojeść umieszczoną na rozecie (kwadratowej / okrągłej) lub długim szyldzie z otworem na klucz lub wkładkę bębenkową. Do wyboru są różne warianty wykończenia, co ułatwia dopasowanie wybranego modelu klamki do konkretnego skrzydła drzwi. 

Ibiza - kolekcja Basic

Klamki z kolekcji Classic

W ramach kolekcji Classic dostępne są zarówno ozdobne klamki, jak i gałki do drzwi. Każdy z modeli charakteryzuje się interesującym wzornictwem i występuje w kilku rodzajach wykończeń. Do wyboru są nawet klamki z porcelanową rękojeścią (Dalia, Erica, Flavia), a także z rękojeścią zawierającą elementy fluoroescencyjne (Relax).

Flavia - kolekcja Classic

Szeroki wybór oraz oryginalne wzornictwo sprawia, że klamki i gałki do drzwi z kolekcji Classic zyskały dużą popularność wśród wymagających klientów poszukujących atrakcyjnych wizualnie, a jednocześnie wytrzymałych okuć.

Relax - kolekcja Classic

Klamki z kolekcji Crystal

Crystal to kolekcja klamek i gałek do drzwi, których elementy dekoracyjne stanowią kryształy znanej na całym świecie firmy Swarovski. Różnorodna stylistyka oraz bogactwo wykończeń i wariantów pozwala łatwo znaleźć atrakcyjny model, odpowiadający wystrojowi niemal każdego wnętrza.

Reflex - kolekcja Crystal

Klamki i gałki do drzwi z kolekcji Crystal znakomicie prezentują się między innymi w: eleganckich rezydencjach, nowoczesnych biurach, luksusowych hotelach, butikach i salonach renomowanych marek oraz innych wnętrzach o klasycznym lub modernistycznym wystroju.

Luce - kolekcja Crystal

Klamki z kolekcji Design

Kolekcja Design obejmuje modele, których stylistyka nawiązuje do aktualnie obowiązujących trendów w zakresie projektowania i wyposażenia wnętrz. Wśród klamek z tej kolekcji można znaleźć między innymi modele wyposażone w skórzaną rękojeść (Elle Pelle / Slim Pelle) i dekoracyjne elementy drewniane (Sintesi Wengé / Zen Wengé).

Slim Pelle - kolekcja Design

Ponadto w ramach kolekcji Design dostępne sa również klamki z ozdobami z barwionego szkła (Brera, Moma, Sintesi Smart).

Brera - kolekcja Design

Klamki z kolekcji Vintage

Klamki z kolekcji Vintage nawiązują swoją formą i wzornictwem do znanych stylów w projektowaniu i architekturze, wywodzących się z minionych epok m.in. renesansu, baroku, rokoko itp.

Soleil - kolekcja Vintage

Wśród klamek Vintage można znaleźć modele zawierające elementy ozdobne wykonane z tradycyjnego lub barwionego szkła (Tiffany Vetro) lub kryształów firmy Swarovski (Tiffany Mesh, Brilliant Crystal), a nawet klamki z rękojeścią ze szkła (Ninfa Crystal) lub porcelany (Ninfa Porcellana).

Tiffany Mesh - kolekcja Vintage

Ozdobne blachy czołowe zamków drzwiowych

Funkcję ozdobną mogą pełnić również inne rodzaje okuć, na przykład blachy zaczepowe niektórych zamków. Najlepszym tego przykładem są modele zamków S.A.B. Serrature, których blachy czołowe posiadają niezwykle starannie wygrawerowane linie, symbole i kształty. Ich stylistyka nawiązuje do słynnych stylów w architekturze i sztuce. Takie okucia idealnie prezentują się we wnętrzach budynków i pomieszczeń, których wystrój przywodzi na myśl styl i klimat minionych epok.

Ozdobne blachy czołowe zamków

źródło i zdjęcia: Novet

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet