Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Selena na targach Stroisib 2012

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2012-02-01

Grupa Selena – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej – bierze udział w międzynarodowych targach budowlanych Stroisib w Nowosybirsku. Nowe produkty i rozwiązania budowlane Grupy prezentuje rosyjska spółka – Selena Vostok.

Stroisib to największe i najważniejsze targi budowlane na Syberii, organizowane od 20 lat. Tegoroczna impreza po raz pierwszy odbywa się w nowoczesnym budynku Novosibirsk Expo Centre. W targach bierze udział ponad 700 firm z 17 krajów świata i 64 rosyjskich miast. Pierwszy tydzień targów poświęcony będzie rozwiązaniom w budownictwie, drugi – wyposażeniu wnętrz.

Selena Vostok w dniach 31.01-3.02 zaprezentuje m.in. nowość na rosyjskim rynku – X-treme Fibre Sealant. Jest to uszczelniacz bitumiczny zawierający włókna, dzięki którym nadaje się do użycia w warunkach dużej wilgotności, a nawet podczas deszczu.

- Wdrażanie nowych produktów, rozbudowa sieci dystrybucji czy udział w ważnych wydarzeniach branżowych – takich jak targi StroiSib – stanowią jedynie kilka elementów strategii Seleny w Rosji. Rynek ten niezmiennie pozostaje jednym z kluczowych obszarów rozwoju Grupy, gdzie konsekwentnie skupiamy się na umacnianiu naszej pozycji. Zamierzamy nadal wykorzystywać potencjał gospodarczy tego kraju, który powoli zaczynają doceniać również inne polskie firmy – powiedział Dariusz Ciesielski, dyrektor sprzedaży Regionu Europy i Azji Centralnej w Grupie Selena.

Konsekwencja i ciągła aktywność Grupy na rynku rosyjskim zagwarantowała Selenie pozycję lidera w kategorii pian pistoletowych oraz drugie miejsce w ogólnej kategorii pian poliuretanowych. Grupa znajduje się również w pierwszej trójce największych sprzedawców w kategorii uszczelniaczy.

Grupa Selena funkcjonuje na rynku rosyjskim od 2001 roku. W związku z dynamicznym wzrostem przychodów ze sprzedaży i rozwojem Seleny Vostok w Moskwie, w 2009 roku Grupa dokonała  akwizycji znanego w Rosji dystrybutora pian poliuretanowych i uszczelniaczy, firmy Kvadro.

Dynamiczny rozwój oraz duża aktywność na światowych rynkach Grupy Selena wpływają na silną pozycję firmy na całym świecie. Pomimo słabej koniunktury w branży budowlanej, obroty Seleny w 2011 sięgnęły miliarda złotych. Obecnie priorytetem Grupy pozostaje konsolidacja działalności i poprawa rentowności biznesu.

Źródło: Selena

Więcej

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny