Aktualności

Baltic Wood: Inni mówią, my działamy!

06.09.2016

Otoczony na co dzień plastikiem i szkłem, w swoim domu chciałbyś wprowadzić naturalne i przyjazne dla mieszkańców materiały. Wybierając podłogi drewniane, chcesz mieć pewność, że ich zakup jest równoznaczny z ochroną Twoich najbliższych, jak i z jak najmniejszym wpływem na środowisko, które służy Tobie i powinno służyć kolejnym pokoleniom.

Decydując się na podłogi drewniane Baltic Wood, masz gwarancję, że wybrałeś idealnie.

Dlaczego jesteśmy tego pewni?

SUROWIEC
Do produkcji podłóg pozyskujemy drewno wyłącznie z certyfikowanych lasów, w tym z lasów objętych FSC. Regularne analizujemy naszych dostawców pod kątem jakości surowca i spełniania norm środowiskowych.

Dajemy pewność, że Baltic Wood dba o właściwą gospodarkę leśną, a drewno, z którego stworzona jest podłoga, podlega kontroli i nie narusza równowagi środowiskowej.

PRODUKCJA
Prowadzimy stały monitoring przez Pełnomocnika Systemu ISO 14001. Pozyskujemy wodne komponenty chemiczne używane do klejenia i barwienia drewna od najlepszych, proekologicznych producentów.

Stosujemy rygorystyczne reguły dotyczące kontroli emisji hałasu i formaldehydu. Redukujemy odpady i przetwarzamy je na energię elektryczną.

Gwarantujemy, że stale sprawdzamy nasze zakłady produkcyjne pod kątem ochrony środowiska i nieustannie minimalizujemy nasz wpływ na naturę.

PRODUKT
Stosujemy nowoczesny system łącznia desek – Baltic LOC™ bez potrzeby użycia kleju. Podłogi pakujemy w opakowanie z papieru, tektury i tworzywa sztucznego, które w 100% podlega procesowi recyklingu.

Dbamy o naturę także poza naszymi zakładami. Wybierając podłogi Baltic Wood, Ty również masz wkład w ochronę środowiska. To świadomy wybór.

PRACOWNICY
Certyfikaty, które posiada firma: ISO 9001 (zobacz) oraz ISO 14001 nakładają obowiązek ciągłego dbania o otoczenie i doskonalenie wiedzy w tym zakresie. Baltic Wood we własnym imieniu organizuje proekologiczne szkolenia dla swoich pracowników.

Pracownicy biurowi dbają o minimalne zużycie papieru, preferują przekaz informacji drogą telefoniczną lub mailową. Proekologiczna postawa Baltic Wood wypływa z naturalnych potrzeb każdego z pracowników. Chcemy dbać o środowisko i chcemy być w tym jak najlepsi.

LOKALNA POLITYKA SPOŁECZNOŚCIOWA
Baltic Wood pomaga lokalnym społecznościom. Część odpadów produkcyjnych z czystego drewna przekazywana jest odbiorcom, którzy trudnią się produkcją klocków dla dzieci. Trociny stanowią posłanie dla koni z zaprzyjaźnionej stadniny.

Działamy lokalnie, myślimy globalnie.

źródło i zdjęcie: Baltic Wood

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood