Aktualności

Termo Organika i Omenaa Mensah pomalują krakowski dom dziecka

02.09.2016

Omenaa Mensah, ambasadorka Termo Organiki spotkała się z podopiecznymi krakowskiego Domu Dziecka, któremu od ponad dekady pomaga największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń. Omenaa dla podopiecznych przywiozła nie tylko mnóstwo pozytywnej energii, motywujące książki swojego autorstwa oraz specjalne koszulki, ale i informację – razem z Termo Organiką pomalują pomieszczenia znajdujące się w ośrodku opiekuńczym.

Omenaa Mensah spotkała się z młodymi mamami oraz ich pociechami. Krakowski ośrodek mieszczący się na ul. Pod Kopcem to miejsce nie tylko dla dzieci, ale także dla samotnych, nieletnich matek. Rodzinna atmosfera panująca w placówce pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły. Jak mówią podopieczne znajdują tam dużo ciepła, jednak pomimo zaangażowania całego personelu, ośrodek boryka się z trudnościami finansowymi, a każda forma wsparcia jest pożądana. Omenaa podczas spotkania przekazała młodym mamom dobrą nowinę – wspólnie z Termo Organiką odmalują jadalnię oraz pokoje podopiecznych ośrodka farbami do wnętrz z kolekcji ciepłych barw współtworzonych przez gwiazdę dla Termo Organiki. Podopieczne wspólnie z Omeną od razu wybrały kolory na jakie zostaną pomalowane pomieszczenia. W przyszłym roku w planach jest przeprowadzenie termomodernizacji budynku.

Termo Organika i Omenaa Mensah pomalują krakowski dom dziecka- "Cieszę się, że mogłam poznać wspaniałe młode i inspirujące kobiety, które mimo przeciwności losu nie poddają się i dążą do wyznaczonych celów. Rozmowa z nimi była doświadczeniem, które na długo pozostanie w mojej pamięci". – mówi Omenaa Mensah.

– "Termo Organika ma ze mną wiele wspólnego. Tak jak ja chętnie angażuje się w pomaganie innym, wspiera nie tylko krakowski Dom Dziecka, ale również inne ośrodki znajdujące się w pobliżu ich fabryk
w Mielcu i  Stoku Lackim koło Siedlec. Pomaga również w realizacji mojego projektu, budowy szkoły dzieci ulicy w Ghanie. W tym celu stworzyliśmy razem specjalną kolekcję ekskluzywnych farb. Część dochodu ze sprzedaży każdego opakowania farb Exclusive Color zasila konto mojej fundacji i wzbogaca fundusz budowy szkoły".

Młode mamy otrzymały upominki w postaci książki Omeny Mensah oraz koszulki z charytatywnej kolekcji #Spełniamymarzenia. Na koszulkach znajdują się wizerunki Ellen, Gertrudy, Willingtona  i Godwina – dzieci z ośrodka Don Bosco w Ghanie, którymi opiekuje się Omenaa Foundation.

Pomaganie jest ok!

Termo Organika z krakowską placówką wychowawczą związana jest od ponad 10 lat. Firma od 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy w firmie na rzecz stałej pomocy charytatywnej.

- "Rokrocznie z każdego metra sześciennego styropianu przekazujemy 1 grosz na pomoc  potrzebującym dzieciom. Sprzedaż kliku milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie, które wspiera w sumie trzy ośrodki społeczne na terenie kraju: w Krakowie, Mielcu i Stoku Lackim" - mówi Witold Rams, wiceprezes Termo Organiki.

- "Termo Organikę z Omeną połączyły wspólne cele m.in. pomocy najbardziej potrzebującym, cieszymy się, że Omenaa zechciała odwiedzić jeden z ośrodków, z którymi współpracujemy".

Termo Organika i Omenaa Mensah w ramach współpracy zajmują się również popularyzacją budownictwa energooszczędnego.

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Termo Organika i Omenaa Mensah pomalują krakowski dom dziecka

Firma powiązana:

Termo Organika

Telefon 12 427 07 40
www.termoorganika.pl
styropian@termoorganika.pl

Termo Organika
Zobacz produkty: