Aktualności

AeroVac przedstawia odkurzacz centralny Revo Job

02.09.2016

Revo Job jest nowym urządzeniem firmy Sistem Air, przeznaczonym do intensywnego użytku w budynkach hotelowych lub innych profesjonalnych zastosowaniach. Główne zalety tego produktu to prostota, niezawodność i wielka moc ssania.

Revo Job jest jednostką centralną służącą do odsysania pyłów i zabrudzeń w budynkach o następujących parametrach:

 •     powierzchnia do 2000 m2,
 •     jednoczesna praca maks. 3 użytkowników,
 •     zasilanie 400 V, 3-fazowe,
 •     praca ciągła,
 •     zewnętrzny wyrzut powietrza.

Główne cechy produktu

 •     Automatyczne czyszczenie filtra
 •     Jednostka centralna z funkcją oszczędzania energii
 •     Wbudowany układ Soft Start
 •     Znak CE
 •     Stopień ochrony IP 20
 •     Klasa izolacyjności: 1
 •     Maks. liczba użytkowników: 3

Charakterystyka

Gwarantowana niezawodność

Wykonanie z solidnych podzespołów oraz precyzyjny montaż tworzą z jednostki centralnej Revo Job bardzo wydajne urządzenie. Rozwiązania bazujące na elektronice zostały ograniczone jedynie do niezbędnych funkcji sterowania i optymalizacji zużycia energii, co w przyszłości zaowocuje stabilną pracą i niskimi kosztami serwisowymi. Jednostka centralna Revo Job jest więc przeznaczona do stosowania w instalacjach przemysłowych, o następujących cechach:

 •     wydłużony czas pracy całego systemu,
 •     różne rodzaje zasysanych zanieczyszczeń,
 •     złożony system rurociągu.

Niezawodność urządzenia jest potwierdzona w postaci specjalnej gwarancji jaką udziela producent. Jest to gwarancja, która w czasie 6 lat od zakupu, gwarantuje darmową wymianę wszystkich elementów, które ulegną awarii podczas pracy (z wyłączeniem naturalnego zużycia i filtrów).

Gwarancja ta potwierdza najlepsze właściwości produktu, ale i misję producenta, który jest gotów wspierać użytkowników swoich systemów od projektowania instalacji po wsparcie serwisowe w trakcie użytkowania.
Szczegóły programu gwarancyjnego producenta Sistemair znajdują się na stronie internetowej www.sistemair.it

Oszczędność energii

Jednostka centralna Revo Job jest wyposażona w nowoczesny silnik z wentylatorem bocznokanałowym, który to zachowuje dobre właściwości ssania przy zoptymalizowaniu zużycia energii. Daje to równowagę pomiędzy gwarantowanym przepływem i podciśnieniem przy wszystkich prędkościach obrotowych silnika, co oznacza uzyskanie najlepszych parametrów pracy, wraz z najniższym zużyciem energii dla wszystkich prędkości obrotowych silnika.

Model Revo Job 4 kW został wyposażony w elektroniczną przetwornicę częstotliwości adaptującą warunki pracy silnika do aktualnej liczby użytkowników, optymalizując zużycie energii i gwarantując wymaganą moc urządzenia w zależności od stopnia obciążenia instalacji.

Profesjonalna filtracja

System filtracji w jednostce centralnej Revo Job bazuje na dwóch podstawowych elementach:

 •     filtra w postaci wkładu poliestrowego z dużą powierzchnią filtracyjną zapewaniającą wysoki stopień wydajności oraz możliwość mycia pod bieżącą wodą,
 •     metalowy siatkowy filtr wstępny, którego zadaniem jest ochrona przed ostrymi lub żarzącymi się elementami, które mogłyby uszkodzić powierzchnię filtra.

Odwracalne podłączenie do instalacji

Możliwe jest podłączenie jednostki centralnej do systemu rurociągowego z lewej lub prawej strony bez konieczności adaptacji urządzenia, przyspiesza to montaż oraz proces pierwszego uruchomienia urządzenia.

System automatycznego czyszczenia filtra

Jednostka centralna Revo Job standardowo jest wyposażona w automatyczny wibracyjny system oczyszczania filtra. Gdy czujniki jednostki centralnej rozpoznają spadek wydajności urządzenia, automatyka uruchamia specjalny moduł odpowiedzialny za wprowadzenie filtra w wibracje i jego oczyszczenie z kurzu. System ten gwarantuje, że optymalna wydajność filtracji może być przywracana po każdym użyciu odkurzacza, znacząco redukując wymagania dotyczące konserwacji urządzenia.

Uwaga – praca jednostki centralnej ma priorytet przed automatycznym czyszczeniem. Jeśli jednostka centralna zostanie uruchomiona podczas trwania cyklu oczyszczania filtra, ten zostaje natychmiast zatrzymany, tak aby umożliwić jej pracę.

Alarm pomocniczy/zewnętrzny

W jednostce centralnej model Revo Job 4 (z przetwornicą) jest możliwe opcjonalne podłączenie zdalnego alarmu pomocniczego. Za każdym razem gdy alarm zadziała w przetwornicy, obwód alarmu zostanie zwarty aktywując sygnał zewnętrzny. Aby sprawdzić rodzaj wspieranych alarmów, można odnieść się do instrukcji użytkowania dostarczonych wraz z jednostka centralną.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

źródło i zdjęcia: aeroVac

Firma powiązana:

aeroVac

Telefon 22 615 80 90
www.aerovac.pl
biuro@aerovac.pl

aeroVac