Aktualności

Formaster. Więcej niż woda

31.08.2016

Co łączy wodę filtrowaną z pojemnikiem próżniowym, w którym przechowujemy żywność? Albo przepływowy ogrzewacz wody z garnkiem rzymskim? Czy można znaleźć wspólny mianownik dla tych, zdawałoby się, tak odległych rzeczy? Odpowiedź jest twierdząca i brzmi: FORMASTER.

Formaster to nowoczesne, innowacyjne przedsiębiorstwo z 20-letnim doświadczeniem. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym od etapu projektowania do uzyskania finalnego wyrobu produkty FORMASTER charakteryzują się wyjątkową funkcjonalnością oraz nowoczesnym wzornictwem. Wyroby pod marka DAFI przeznaczone dla gospodarstw domowych oraz przemysłu zyskały uznanie użytkowników na rynkach wielu krajów. Główny profil produkcji związany jest z misją przedsiębiorstwa, czyli "Czystą i ciepłą wodą dla Ciebie".

WODA NAJWAŻNIEJSZA

Filtry dzbankowe DAFI Filtry dzbankowe to chyba najbardziej popularny sposób na uzdatnianie płynących w naszych domach kranówki. I jednocześnie jeden z doskonałych produktów FORMASTER w zakresie dostarczania czystej wody. Wystarczy nalać wodę z kranu do filtra dzbankowego, odczekać aż się przefiltruje, następnie wlać wodę do czajnika i już można zaparzyć swoją ulubioną herbatę lub kawę.

Dzięki oferowanym przez Formaster filtrom dzbankowym DAFI Twoja woda będzie doskonale nadawać się nie tylko do gorących i zimnych napojów, ale również do przygotowania potraw, kostek lodu czy posiłków dla dzieci, itp. Grawitacyjne filtry dzbankowe Dafi pozwolą uzyskać zdrową i czystą wodę w każdym domu. Plusem dzbanka filtrującego jest to, że nie wymaga on montażu ani nie zużywa energii elektrycznej. Możemy używać go w każdej chwili i w każdym miejscu.

Filtry przepływowe DAFI

Doskonałym uzupełnieniem grawitacyjnych filtrów dzbankowych są przepływowe filtry. Stanowią one skuteczny sposób poprawy jakości wody pitnej poprzez jej uzdatnienie w punkcie poboru wody. Przeznaczone są do użytkowania w domowej sieci wodnej a zostały opracowane i wykonane w oparciu o własną myśl technologiczną FORMASTER. Funkcjonalna, prosta i jednocześnie solidna konstrukcja, doskonała zdolność filtracji oraz duża wydajność filtrowania pozwalają zaoszczędzić energię i zużycie środków czystości oraz eliminują potrzebę używania chemicznych środków zmiękczających (np. specjalnych proszków do pralek).

Używanie wody zmiękczonej zmniejsza zapobiega tworzeniu się kamienia kotłowego w urządzeniach gospodarstwa domowego (takich jak pralki, zmywarki, ekspresy do kawy, czajniki elektryczne, żelazka itp.). Stosowanie filtrów przepływowych Wkłady filtrujące DAFI w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody można łączyć szeregowo i w miarę zużywania wymieniać tylko poszczególne elementy zestawu doczyszczającego. FORMASTER oferuje cztery rodzaje wymiennych wkładów filtrująco-uzdatniających: węglowy, z żywicą jonowymienną, usuwający azotany, polipropylenowy.

Przepływowe ogrzewacze wody

Już teraz woda bywa nazywana ropą naftową XXI wieku. Skojarzenie to wyraźnie ukazuje jak ważną kwestią już w nieodległej przyszłości będzie zapewnienie wystarczającej ilości tego surowca.

Chociaż jest to jedno z bogactw naturalnych, którego ilość w przyrodzie nie maleje, jednak ciągły wzrost gospodarczy, zwiększająca się liczba ludności, przemiany klimatyczne, itd. sprawiają że zapewnienie dostępu do wody może być coraz trudniejsze. Procesy te stawiają przed ludzkością wiele nowych problemów do rozwiązania, co z kolei wymusza szukanie nowych rozwiązań w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami wody. Zapotrzebowanie na wodę jest ogromne i nadal będzie rosło. Produkcja tony stali wymaga zużycia 40 tys. litrów wody. Jak obliczyli eksperci organizacji Water Infrastructure Network ciągu najbliższych 20 lat trzeba będzie zainwestować 480 miliardów dolarów w samą tylko infrastrukturę wody pitnej. Coraz ważniejszą sprawą jest zatem racjonalne gospodarowanie surowcem materialnym jakim jest woda. Nie tylko w skali przemysłowej lecz również w zakresie gospodarstwa domowego. Ekologiczne i oszczędne podejście do gospodarki wodnej jest tym bardziej uzasadnione, iż odnotowujemy ciągły wzrost ceny tego surowca.

Elektryczny przepływowy ogrzewacz wody DAFI pozwala każdemu zaoszczędzić wodę i energię co z kolei na pewno wpłynie pozytywnie na zawartość wielu domowych budżetów. Elektryczny przepływowy ogrzewacz wody przeznaczony jest do ogrzewania wody w punkcie jej poboru. Jego małe gabaryty pozwalają na zamontowanie go bezpośrednio przy umywalkach, zlewozmywakach kuchennych, kabinach prysznicowych itp. Dzięki temu dostarcza ogrzaną wodę natychmiast po odkręceniu pokrętła ciepłej wody. Nie ma zatem strat ciepła spowodowanych koniecznością przesyłania wody na znaczne odległości jak to jest w systemach centralnych.

POJEMNIKI PRÓŻNIOWE Vacuum DAFI

Jak przedłużyć świeżość żywności, którą przynosimy do domu? Odpowiedź dają nam pojemniki próżniowe przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych oraz artykułów, dla których zalecana jest ochrona przed wilgocią i powietrzem atmosferycznym (tlenem).

Przechowywanie żywności i innych artykułów w warunkach próżniowych pozwala na 3-5- krotne wydłużenie świeżości produktów z zachowaniem naturalnego smaku i aromatu.

Funkcjonalna konstrukcja pojemników próżniowych DAFI pozwala na wszechstronne ich zastosowanie w gospodarstwie domowym. Nowoczesny kształt i odpowiednio dobrana kolorystyka sprawiają, że pozostawione na wierzchu pojemniki bardzo łatwo wkomponowują się w wystrój każdej kuchni. Rozmiary pojemników zostały tak dobrane, aby nie zajmowały dużo miejsca a jednocześnie zapewniały komfort ich użycia. Zróżnicowana pojemność pojemników umożliwia odpowiedni dobór w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika.

GARNKI RZYMSKIE

Ceramiczny garnek rzymski DAFI to sposób na przyjemne i zdrowe gotowanie. Zalety takich garnków doceniali już starożytni Rzymianie. Teraz i Ty możesz spokojnie i bez ryzyka piec dowolne, nawet najdelikatniejsze potrawy.

W garnku rzymskim nie używamy tłuszczu. Podczas pieczenia garnek oddaje wodę, którą przed użyciem był nawilżony. W efekcie uzyskujemy pyszną, chrupiącą i soczystą pieczeń, rybę czy drób.

Rzymski garnek DAFI eliminuje konieczność używania niezdrowego tłuszczu, potrawy pieką się we "własnym sosie". Dzięki temu zachowują naturalny smak, kolor i aromat. A przy tym pieczenie w garnku rzymskim nie wymaga kulinarnej wprawy, wystarczy tylko przygotować składniki, włożyć je do garnka i wstawić do piekarnika. Po upieczeniu dania nie musimy przekładać go z garnka na półmisek, ponieważ garnek efektownie prezentuje się na stole.

źródło i zdjęcia: Formaster

Firma powiązana:

Formaster

Telefon 41 346 48 00 (do 02), 41 346 48 10 (do 12), 801 000 291
www.ogrzewacze.dafi.pl
info@dafi.pl

Formaster