Aktualności

Izolacje techniczne bez tajemnic. Nowy cykl poradnikowy Paroc dla projektantów

31.08.2016

Systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne pełnią ważną rolę w kontekście efektywności budynków. Aby swoje zadania spełniać optymalnie, przewody, kanały i urządzenia wymagają odpowiedniej izolacji. W prawidłowym projektowaniu i doborze rozwiązań pomaga Paroc. Czołowy producent izolacji technicznych dla systemów HVAC i instalacji przemysłowych rusza z nowym, 5-częściowym poradnikiem technicznym dla projektantów i inżynierów instalacji.

Nowy poradnik Paroc powstał z myślą o profesjonalistach, którzy poszukują praktycznych informacji i fachowych porad w kwestii odpowiedniej izolacji systemów instalacyjnych. Prezentowane zagadnienia zainteresować mogą zarówno architektów, projektantów i inżynierów instalacji, jak również pracowników kadr zarządzających czy służb utrzymania i obsługi linii produkcyjnych w przedsiębiorstwach przemysłowych, którzy pragną zwiększyć efektywność procesów.

Systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne pełnią ważną rolę w kontekście efektywności budynków

W skład cyklu wejdzie pięć rozdziałów poświęconych odrębnym zagadnieniom związanym z pracą instalacji. Rozdział pierwszy, który można już pobrać ze strony Paroc, wprowadza czytelników w teorię izolacji technicznych, omawiając najważniejsze pojęcia i parametry. Eksperci techniczni Paroc wyjaśniają m.in., rolę instalacji i wskaźnika energii końcowej w ocenie jakości energetycznej budynku, a także podpowiadają jak dobrać izolację do konkretnego rodzaju i temperatury powierzchni.

W skład cyklu wejdzie pięć rozdziałów poświęconych odrębnym zagadnieniom związanym z pracą instalacjiKolejne części poradnika, publikowane w każdy poniedziałek września na stronie Paroc Polska, poświęcone zostaną odpowiednio izolacji termicznej, przeciwkondensacyjnej, akustycznej i przeciwpożarowej. Fachowcy znajdą w nich m.in. porady:

  •     jak obliczać właściwą grubość izolacji,
  •     jak wymiarować izolację tak, aby zabezpieczyć instalacje przed kondensacją pary wodnej,
  •     na jakie niuanse prawne uważać, projektując przewody zabezpieczane ogniowo,
  •     jak oceniać i porównywać parametry akustyczne materiałów, również tych o identycznej klasie pochłaniania dźwięku.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem projektowania izolacji technicznych – pierwszy rozdział do pobrania na stronie Paroc Polska.

źródło i zdjęcia: Paroc

Firma powiązana:

Paroc

Telefon 61 468 21 90
www.paroc.pl
paroc.polska@paroc.com

Paroc