Aktualności

Dom optymalny z ARBETem

30.08.2016

Powstaje dom jednorodzinny, w którym zrównoważono wszystkie niezbędne parametry i rozwiązania.

Jak mówi twórca projektu, architekt Robert Konieczny, "dzięki projektowi Dom Optymalny, inwestorzy nie będą musieli rezygnować z tego, co tak lubią, np. balkonów czy garaży, a pomimo tego otrzymają elegancki dom, którego forma – parterowe pudełko przykryte dwuspadowym dachem – nie zestarzeje się. Zaprojektowaliśmy więc dwie, w pewnym sensie odrębne, bryły, które zawierają wszystko, co trzeba. Zewnętrze, spokojne i eleganckie w formie, służy dodatkowo pozyskiwaniu i zatrzymywaniu energii z otoczenia (otwarcie na słońce i jednocześnie zacienienie, dostęp do
światła dziennego itd.)”.

Powstaje dom jednorodzinny, w którym zrównoważono wszystkie niezbędne parametry i rozwiązania

W projekcie Domu optymalnego ważne jest spełnienie 5 zadań energetycznych.

Na komfortowe i zdrowe użytkowanie budynków, z poszanowaniem budżetu inwestora i środowiska naturalnego, wpływają następujące optymalnie rozwiązane zadania:

  • zapewnienie ciepła zimą,
  • zapewnienie chłodu latem,
  • prawidłowa wentylacja,
  • wystarczająca ilość światła dziennego i dobre światło sztuczne,
  • wykorzystanie lokalnie wytwarzanego prądu na potrzeby budynku.

Powstaje dom jednorodzinny, w którym zrównoważono wszystkie niezbędne parametry i rozwiązania

W prace nad koncepcją i optymalizacją projektu włączył się również ARBET. Fabryka dostarcza na budowę wzorcowego Domu optymalnego Hydropian.

Powstaje dom jednorodzinny, w którym zrównoważono wszystkie niezbędne parametry i rozwiązania

Hydropian to nowoczesny produkt łączący w sobie trzy niezwykle istotne dla materiałów izolacyjnych cechy - bardzo małą chłonność wody, doskonałe parametry izolacyjności cieplnej i dużą odporność na obciążenia. Wytwarzany jest ze specjalnego surowca w postaci hydrofobizowanego tworzywa polistyrenowego. Dzięki zastosowaniu wysoko zaawansowanej technologii wytwarzania, Hydropian charakteryzuje się szczególnie wysoką spoistością (powyżej 95%). Gwarantuje to bardzo niską nasiąkliwość wodą nawet przy długotrwałym, (miesięcznym) zanurzeniu.

źródło i zdjęcia: Arbet

Firma powiązana:

Arbet

Telefon 94 342 20 76 (79)
www.arbet.pl
sekretariat@arbet.pl

Arbet