Aktualności

Sokółka Okna i Drzwi: Jak powstają okna drewniane?

05.07.2016

Produkcja okien drewnianych zmieniała się na przestrzeni lat. Dziś jest to nowoczesny proces, w którym ludziom towarzyszą zaawansowane maszyny.

Okna drewniane mają swój początek w lasach Podlasia. To właśnie tam najpierw wybiera się odpowiednie drzewa – zdrowe i silne. Po oznaczeniu najlepszych okazów spośród sosen i dębów drzewa są ścinane i transportowane do tartaku, gdzie tnie się je na mniejsze i łatwe do obróbki deski. Z tartaku półprodukty trafiają do fabryki okien, gdzie przechodzą ostateczną metamorfozę.

Przystanek: jakość

Zanim drewniane deski zostaną zakwalifikowane do dalszego etapu produkcji okien, sprawdzane są pod bacznym okiem ekspertów. Weryfikuje się ewentualne skazy, wytrzymałość, rozkład słoi i wiele innych parametrów decydujących o najwyższej jakości produktu finalnego, czyli okien Sokółka. Kiedy drewniane deski przejdą pozytywnie wszystkie testy, są przycinane maszynowo do odpowiednich wymiarów.

Ostateczne szlify

Gdy rama okna złożona jest w całość, drewno jest dokładnie szlifowane i wygładzane, by jak najlepiej wchłonęło impregnaty. Taki zabieg znacząco wpływa na jakość i trwałość okien, zwiększając odporność na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Po impregnacji i malowaniu okna wymagają suszenia i wygładzenia drobnych nierówności. Tak przygotowane wyposażane są w szyby i wyruszają w drogę prosto do Twojego domu.

Jesteś ciekawy, jak to wygląda? Przekonaj się na własne oczy, jak wygląda proces produkcji okien Sokółka: https://www.youtube.com/watch?v=2JiZ37UrdFs.

źródło i zdjęcia: SOKÓŁKA OKNA I DRZWI S.A.

Firma powiązana:

SOKÓŁKA OKNA I DRZWI S.A.

Telefon 85 722 02 11, 800 122 822 (bezpłatna infolinia)
www.sokolka.com.pl
biuro@sokolka.com.pl

SOKÓŁKA OKNA I DRZWI S.A.