Aktualności

Saappur podpowiada jak izolować nowe budynki

18.07.2016

Pianka poliuretanowa natryskowa wykazuje dobrą przyczepność (adhezję) do podłoży murowanych, takich jak ściana strop, posadzka, itp. Dlatego w nowych budynkach najkorzystniejsze efekty izolacyjne uzyskujemy nakładając piankę bezpośrednio na surowe ściany ,sufity czy też chudy beton.

Do izolacji pianką budynek powinien wstępnie przeschnąć, tak aby nie było mokrych plam. Powierzchni ,też nie zwilżamy wodą przed pracami izolacyjnymi. Tu obowiązuje inna zasada niż przy piankach z butelki. Podkład im suchszy tym lepszy. Pianka nałożona bezpośrednio na mur, tworzy z murem jedna całość. Tak wykonana warstwa izolacji jest stabilna, nie przesuwa się , zmniejszamy możliwość pęknięcia warstwy, chociaż takie pęknięcia i tak zdarza się niezwykle rzadko. W nowych budynkach najlepiej izolować jest jednocześnie wszystkie płaszczyzny tzn. ściany, sufit i chudziak pod posadzkę. Tak wykonana izolacja tworzy szczelną "puszkę", co ma istotne znaczenie przy komorach gazoszczelnych.

Jeszcze inną zaletą izolacji z natryśniętej pianki jest łatwość stałego monitoringu warstwy izolacji w komorze. Bez większej trudności łatwo ocenić wizualnie stan warstwy izolacyjnej. Jeżeli następują jakieś uszkodzenia, najczęściej mechaniczne z powodu uderzeń czy otarcia wózkiem, łatwo jest je naprawić. Takie usterki najlepiej zgłaszać natychmiast po sezonie przechowawczym. Kiedy komora już przeschnie, na początku lata, jest to najdogodniejszy czas aby dokonywać takich bieżących napraw.

Korzystając z okazji, że Państwo zechcieliście gościć na naszej stronie, i jesteście już naszymi klientami serdecznie Was pozdrawiamy. A jeżeli nie mieliśmy jeszcze okazji u Państwa wykonywać izolacji, a posiadacie obiekty, które wymagają działań izolacyjnych, gdzie potrzebna jest kontrolowana atmosfera – zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

źródło i zdjęcia: Saappur

Firma powiązana:

Saappur

Telefon 22 758 97 24
www.saappur.pl
biuro@saappur.pl

Saappur