Aktualności

Konfigurator Posadzek Sto – innowacyjne narzędzie dla architektów i projektantów

11.08.2016

Ty określasz warunki, jakie panują w pomieszczeniu, a my dajemy Ci odpowiedni system posadzkowy – to główne założenie Konfiguratora Posadzek, aplikacji udostępnionej przez Sto.

Z pomocą projektantom przychodzi najnowsza aplikacja, dzięki której w kilku krokach można dobrać najlepsze rozwiązanieWłaściwie dobrany system posadzkowy zapewnia bezpieczeństwo wykonawstwa i komfort użytkowania, a w dłuższej perspektywie - znaczne oszczędności, dzięki obniżeniu kosztów związanych z eksploatacją i renowacją podłogi. Powłoki posadzkowe StoCretec firmy Sto spełniają najwyższe wymogi techniczne i środowiskowe, a dzięki szerokiej gamie produktów nadają się do zastosowania zarówno w nowym budownictwie, jak i w obiektach poddawanych renowacji. W ofercie firmy Sto znajdują się powłoki posadzkowe cienko i grubowarstwowe, sztywne i elastyczne, przewodzące ładunki elektrostatyczne i wysoce chemoodporne, tworzące kilkadziesiąt kompletnych systemów. Jak się w nich nie pogubić i wybrać odpowiedni system adekwatny do pożądanych parametrów podłoża? Z pomocą projektantom przychodzi najnowsza aplikacja, dzięki której w kilku krokach można dobrać najlepsze rozwiązanie i ściągnąć gotową dokumentację do projektu.

Jak to działa?

Konfigurator można traktować jako źródło wiedzy technicznej

Najpierw należy wybrać rodzaj projektowanego pomieszczenia, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań, których ilość i treść zależą od specyficznych wymagań obiektu. Pytania dobrane są w taki sposób, by nie pominąć żadnej informacji niezbędnej do wyboru właściwego rozwiązania. Na podstawie udzielonych odpowiedzi, konfigurator dobiera rekomendowany system posadzkowy, optymalnie dobrany zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i ekonomicznym. Kartę systemu uzupełniają zdjęcia danego systemu zastosowanego w jednej z realizacji, a z wygenerowanej tabeli można pobrać opis systemu posadzkowego gotowy do wklejenia do projektu.

Konfigurator posadzkowy pozwala te wątpliwości rozwiać

Co ważne, Konfigurator można traktować jako źródło wiedzy technicznej. Architekci nieustająco zgłębiają wiedzę w zakresie technologii budowlanych, jednak nie zawsze mają pewność czy jest ona wystarczająca i czy w swoim projekcie uwzględnili wszystkie istotne czynniki. Konfigurator posadzkowy pozwala te wątpliwości rozwiać. Jego użytkownik otrzymuje bowiem nie tylko wiedzę o najoptymalniejszym dla danego projektu rozwiązaniu, ale także informacje o budowie i zaletach wskazanego systemu, jego podstawowych cechach oraz obszarach zastosowania.

Konfigurator jest dostępny na stronie internetowej www.konfiguratorposadzek.pl, natomiast jego działanie krok po kroku opisane jest w zakładce Jak to działa?

źródło i zdjęcia: Sto Sp. z o.o.

Konfigurator Posadzek Sto – innowacyjne narzędzie dla architektów i projektantów

Firma powiązana:

Sto Sp. z o.o.

Telefon 22 511 61 00 (02)
www.sto.pl
info.pl@sto.com

Sto Sp. z o.o.
Zobacz produkty: