Aktualności

Illbruck: Podsumowanie Akademii Okiennej w Nałęczowie

05.08.2016

"Izolacje-Innowacje. Wymagania, nowości i trendy w stolarce okiennej" – to tytuł konferencji zorganizowanej w Nałęczowie pod egidą Akademii Okiennej. Motywem przewodnim spotkania dla producentów i sprzedawców okien były zmiany przepisów, które wejdą w życie z początkiem 2017 roku.

W konferencji wzięło udział blisko 100 osób reprezentujących 50 firm. O tym, jakie niespodzianki czekają na producentów i sprzedawców okien od 1 stycznia 2017 roku, mówił Bogdan Wójtowicz z Laboratorium Techniki Budowlanej. W swoim wystąpieniu informował o nowych, ostrzejszych wymaganiach cieplnych, które będą dotyczyć wszystkich okien. Zgodnie z przepisami budowlanymi, izolacyjność cieplna okien pionowych przeznaczonych do stosowania w pomieszczeniach ogrzewanych nie będzie mogła przekroczyć 1,1 W/m²K (te wymagania będą jeszcze ostrzejsze od 2021 roku – do 0,9 W/m²K).

O znaczeniu właściwego montażu okien mówił Łukasz Augustyniak, ekspert tremco illbruck

W kolejnych odsłonach konferencji uczestnicy mogli posłuchać o nowościach, które mają w swojej ofercie firmy DECCO, tremco illbruck i AERECO. Robert Żukowski, ekspert reprezentujący producenta systemów okiennych DECCO, zaprezentował profile Decco 82 i 83. To produkty, które spełniają wymagania cieplne obowiązujące od 2017 roku, ale także (przy zastosowaniu odpowiednich pakietów szybowych) będzie można je stosować także po 2021 roku.

O znaczeniu właściwego montażu okien mówił Łukasz Augustyniak, ekspert tremco illbruck. Uczestnicy poznali nowatorskie rozwiązania, które minimalizują powstawanie liniowych mostków cieplnych, a są nimi kompleksowe systemy zapewniające szczelność, izolacyjność termiczną i akustyczną okna. Łukasz Augustyniak podkreślał rolę prawidłowego montażu okien w kontekście nowych wymagań, ale mówił przede wszystkim o praktycznym wymiarze szczelnego montażu, tj. ograniczenie wyjazdów reklamacyjnych do minimum, niższych rachunkach za ogrzewanie, utrzymaniu ciszy, ciepła i dobrej jakości powietrza w pomieszczeniu (komfortu dla domowników), w całym okresie użytkowania okna.

Konferencja w Nałęczowie była pierwszą z serii spotkań, które mają na celu promować innowacyjne rozwiązania i dobre praktyki w stolarce okiennej

O znaczeniu wentylacji pomieszczeń, obowiązujących przepisach oraz konkretnych rozwiązaniach mówił Paweł Dolman z firmy AERECO. Omówił rolę i budowę poszczególnych rozwiązań stosowanych w nawiewnikach okiennych (higrosterowanych i cieśnieniowych), przedstawił zalety i cechy poprawnie działającej wentylacji, a także wskazał na zagrożenia wynikające z jej braku.

Konferencja w Nałęczowie była pierwszą z serii spotkań, które mają na celu promować innowacyjne rozwiązania i dobre praktyki w stolarce okiennej. Partnerami konferencji były firmy DECCO, tremco illbruck i Laboratorium Techniki Budowlanej. Patronem medialnym wydarzenia był portal branżowy Oknonet.pl.

źródło i zdjęcia: Illbruck

Firma powiązana:

tremco illbruck

Telefon 12 665 33 08
www.illbruck.com
sprzedaz@tremco-illbruck.com

tremco illbruck