Aktualności

Wyrafinowany luksus od firmy Gierszewski

04.08.2016

Majestatyczne drzwi wejściowe z mahoniu stanowią zapowiedź charakteru wnętrza. Ich wykonanie było preludium do współpracy z Klientem.

Majestatyczne drzwi wejściowe z mahoniu stanowią zapowiedź charakteru wnętrzaW klasycznym stylu utrzymane są portale wewnątrz rezydencji, idealnie wtopione w podłogę z drewna o bursztynowej barwie.

W całej rezydencji zostały wykonane drzwi wewnętrzne z mahoniu barwionego. Do kuchni prowadzą proste drzwi z przeszkleniami.

Kuchnię charakteryzuje wysoka zabudowa (do 3,2 m). Założeniem było, aby meble wykonano w całości z drewna. Zamiast płyt wiórowych czy fornirowanych wykorzystano klejonki stolarskie z litego drewna. Wnętrza mebli z bardzo jasnego buku ciekawie korespondują z mahoniem.

Kuchnię charakteryzuje wysoka zabudowa (do 3,2 m)Po zakończeniu kuchni rozpoczęto proces projektowania gabinetu i sufitu drewnianego. Gabinet wyposażony został w ukryte schowki, wysuwany barek oraz podświetlenia wewnątrz szafek.

Geometryczny sufit z dwóch gatunków mahoniu, złożony z precyzyjnie frezowanych kasetonów, został doświetlony klasyczną lampą o punktach świetlnych skierowanych w górę. Wszystkie belki są podświetlane subtelnym, ukrytym oświetleniem ledowym.

Wszystkie belki są podświetlane subtelnym, ukrytym oświetleniem ledowymObszerna biblioteka w głębi pomieszczenia oraz ustawione przed nią potężne biurko stanowią inspirację do pracy twórczej. Biurko wyściełane czarną skórą zostało wyposażone w elektrykę i media.

Kącik klubowy w gabinecie stał się ulubionym miejscem Pana Domu. Na ścianie wyrzeźbione zostały inicjały rodu.

Stylowy mebel z lustrem, z ciekawą funkcją siedziska na którym można wygodnie przysiąść i zawiązać buty. Kolejny indywidualny projekt wykonany w jednym egzemplarzu o imponującej wysokości ponad 280 cm. Mebel jest wyposażony w szufladki na papcie oraz boczne drzwiczki z szufladkami na bibeloty, a za ozdobnymi pilastrami zagospodarowane jest miejsce na parasole i torebki.

Zabudowa kuchenna w kształcie podkowy sprawia, że meble prezentują się jako spójna, organiczna całość. Dzięki wysokiej zabudowie oraz przemyślanemu wykorzystaniu naroży, pomieszczenie zachwyca funkcjonalnością.

W stolarce kuchennej uwagę zwraca piękna zabudowa stylowego pieca gazowego. Pilastry zwieńczone wolutą harmonijnie otaczają przestrzeń przeznaczoną do gotowania.

Biurko wyściełane czarną skórą zostało wyposażone w elektrykę i mediaW projekcie widać inspiracje klasycznym detalem architektonicznym. Świadczy o tym wysunięty gzyms dekoracyjny i wykorzystanie motywu pilastrów.

Kompleksowa zabudowa kuchni objęła także okolice drzwi oraz elementów grzewczych. Kasetonowa boazeria w ciepłym kolorze sprawia, że wnętrze nabiera przyjaznego charakteru.

Uzupełnieniem całości są szerokie drzwi wewnętrzne z mahoniu barwionego – przeszklenia dodają formie nieco lekkości. W podobnej stylistyce wykonano pozostałe drzwi rezydencji.

źródło i zdjęcia: Jarosław Gierszewski - Stolarstwo artystyczne

Firma powiązana:

Jarosław Gierszewski - Stolarstwo artystyczne

Telefon 56 647 15 18, 503 188 004
www.gierszewski.pl
jaru@gierszewski.pl

Jarosław Gierszewski - Stolarstwo artystyczne