Aktualności

Czyste niebo nad Krakowem - Viessmann Partnerem walki ze smogiem

29.07.2016

Skontaktuj się ze sprawdzonym Partnerem i powierz nam wszystkie formalności związane z likwidacją pieca. Oferujemy nowoczesne systemy grzewcze, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo eksploatacji.

Dofinansowanie z Urzędu Miasta Krakowa.

Skontaktuj się ze sprawdzonym Partnerem i powierz nam wszystkie formalności związane z likwidacją pieca

Jak uzyskać dotację?

Zadzwoń na 24h infolinię a nasi specjaliści udzielą pełnej informację o programie 801 0801 24 lub zostaw dane kontaktowe - oddzwonimy w dogodnym terminie.

Czym wobec tego ogrzewać?

Często główną przyczyną wysokich rachunków z jakimi borykają się krakowianie, a także braku komfortu cieplnego są przestarzałe systemy grzewcze. Ich działanie oparte jest na technice i materiałach, których efektywność nie przynosi oczekiwanych efektów ekologicznych oraz ekonomicznych, nie mówiąc już o bezpieczeństwie i komforcie. W tym wypadku inwestycja w modernizację kotłowni, poprzez zastosowanie innowacyjnych urządzeń grzewczych, wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Najłatwiejszym sposobem modernizacji źródła ciepła będzie zastosowanie kotła gazowego, a największe oszczędności na kosztach ogrzewania uzyskamy jeśli będzie to kocioł kondensacyjny.

W modernizowanym domu idealnym rozwiązaniem może być kocioł kondensacyjny wiszący, a w przypadku braku miejsca można zastosować kocioł stojący lub wiszący z zabudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). - Jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową pomoc zarówno w uzyskaniu dotacji, jak i montażu nowego kotła kondensacyjnego - podkreśla Marek Bednarz, dyrektor w firmie Viessmann. - Bezpośredni kontakt z naszymi doradcami można uzyskać pod całodobowym numerem naszej infolinii 801- 0801-24.

O programie

PONE: Program likwidacji emisji pyłów zawieszonych w powietrzu jako przykład najlepszych praktyk w dziedzinie ochrony środowiska w Polsce i promocji czystej energii.

21 listopada 2012 r. został przyjęty nowy "Program ograniczenia niskiej emisji w Krakowie", w ramach którego przewidziane zostało dofinansowania dla mieszkańców miasta za zrezygnowanie z pieców i kotłów węglowych na rzecz nowych kotłowni. Mieszkańcy Krakowa, którzy zdecydują się na zmianę dotychczasowego systemu na kocioł gazowy, elektryczny, opalany lekkim olejem opałowym, pompę ciepła lub podłączą się do miejskiej sieci ciepłowniczej będą mogli starać się o sfinansowanie inwestycji. Inwestycje mogą też być dofinansowane przez MPEC, Tauron, Elektrociepłownię Skawina, Elektrociepłownię Kraków lub PGNiG, które podpisały porozumienie z miastem Kraków.

Wysokość dotacji - wsparcie i przeprowadzenie operacji z Klientem.
Dotacja będzie przydzielana w wysokości do 100 % poniesionych kosztów, z zastrzeżeniem zapisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 października 2006 roku w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej (Dz. U. Nr 190, poz. 1402), ale nie więcej niż:
1) 900 zł za każdy kW:
- mocy nowego źródła ogrzewania w przypadku likwidacji palenisk lub kotłowni węglowych,
- mocy nowego źródła centralnej ciepłej wody użytkowej,
- mocy zainstalowanej pompy ciepła.
2) 1 000 zł za każdy metr kwadratowy w przypadku zainstalowania kolektora słonecznego.

Dlaczego Viessmann?

Dlaczego skorzystać z dotacji?:

  • otrzymasz 100 % dotacji do wymiany ogrzewania
  • otrzymasz nowoczesne urządzenie grzewcze i niższe rachunki za ogrzewanie
  • bądź gotów przed całkowitym zakazem paleniem węgla w Krakowie
  • nie będziesz odpowiedzialny za SMOG w Krakowie

Dlaczego warto podjąć z nami kontakt?

  • oferujemy Państwu sprawdzoną na świecie technologię,
  • dedykujemy Państwu autoryzowanych Partnerów Handlowych w Krakowie
  • monitorujemy ich prace i dobór optymalnych dla Państwa urządzeń
  • jesteśmy na rynku polskim ponad 20 lat - nie tylko na czas trwania akcji
  • oferujemy Państwu zaplecze techniczne - 24 godzinny Serwis fabryczny

źródło i zdjęcia: Viessmann

Firma powiązana:

Viessmann

Telefon 71 360 71 00
www.viessmann.pl
info@viessmann.pl

Viessmann