Aktualności

Od fasady, przez okno po ogród zimowy. Wykorzystanie szkła SGG BIOCLEAN+

26.07.2016

Przeszklone konstrukcje nie stanowią już aranżacyjnych nowinek, ale są spójną częścią współczesnych realizacji architektonicznych. Konstrukcyjne zalety szkła wpływają na jego częste zastosowanie nie tylko w oknach, ale również jako elewacje budynków, dachy, ogrody zimowe, balkony czy barierki ochronne. Poznaj możliwości, jakie oferuje nowe szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+.

SGG BIOCLEAN+ jest najjaśniejszym na rynku szkłem samoczyszczącym. Dzięki jego wysokiej wytrzymałości, inżynierowie i architekci mają jeszcze większe możliwości przy realizacji projektów transparentnych budynków. Chcąc zaprosić światło do wnętrz, niezbędne jest użycie trwałych materiałów o transparentnych właściwościach. SGG BIOCLEAN+ zapewnia czystą powierzchnię szkła, dzięki czemu gwarantuje wyższą przepuszczalność naturalnego światła. Kolejną funkcjonalnością najnowszego szkła samoczyszczącego od Saint-Gobain jest możliwość łączenia go z przeciwsłonecznymi powłokami. Dzięki takiej kombinacji uzyskujemy wysoki poziom transmisji światła połączony z ochroną przeciwsłoneczną budynków. W ofercie znajdziemy zarówno powłoki fasadowe z gamy SGG COOL-LITE SKN, jak i przeznaczone dla budownictwa mieszkaniowego szkła SGG PLANITHERM XN czy SGG PLANISTAR SUN.

SGG BIOCLEAN+ jest najjaśniejszym na rynku szkłem samoczyszczącym

- "W połączeniu z innymi produktami, szkło dostarcza użytkownikom wielu innych zalet. Wśród najważniejszych funkcji warto wyróżnić izolację termiczną i ochronę przeciwsłoneczną, które gwarantują komfortową temperaturę wnętrz, a także dźwiękoszczelność oraz podwyższone bezpieczeństwo" - mówi Łukasz Biel, Kierownik Rozwoju Rynku Windows.

Dla pojedynczego okna i całej fasady

Szkło jest jednym z najważniejszych elementów okna. Jego jakość i rodzaj ma decydujący wpływ na bilans energetyczny budynku oraz komfort. Umieszczona za zewnętrznej stronie powłoka SGG BIOCLEAN+ ułatwia utrzymanie go w czystości. Dzięki temu stanowi doskonałe rozwiązanie dla budynków mieszkalnych i komercyjnych, zwłaszcza tych ulokowanych w miejscach o dużym zanieczyszczeniu, takich jak miasta czy tereny przemysłowe.

Szkło jest jednym z najważniejszych elementów okna

SGG BIOCLEAN+ jest optymalnym rozwiązaniem dla szpitali, galerii handlowych czy budynków biurowych. Dzięki zjawisku fotokatalizy usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni szkła odbywa się przy pomocy promieni UV zawartych w świetle dziennym oraz wody. Zanieczyszczenia słabiej przylegają do szkła, co zapewnia dłuższe utrzymanie ich w czystości.

Niebo nad głową

Przeszklone konstrukcje nie stanowią już aranżacyjnych nowinek, ale są spójną częścią współczesnych realizacji architektonicznychCoraz częściej architekci decydują się także na realizację przeszkleń dachowych, które są cennym źródłem światła dziennego i pozwalają ograniczyć zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Ponadto stanowią atrakcyjną alternatywę dla dachów z tworzywa sztucznego. W takich konstrukcjach należy wykorzystywać szkło hartowane i szkło laminowane. Wszechstronność szkła SGG BIOCLEAN+ pozwala na takie jego zastosowanie, zapewniając istotną w tym przypadku właściwość samoczyszczącą.

Szklany ogród przez cały rok

Powracające do łask architektów ogrody zimowe z założenia mają zapewnić nam maksymalny dostęp do naturalnego światła, dlatego też te miejsca wypoczynkowe projektowane są jako jasne i przestronne wnętrza, w których wypoczywamy czerpiąc przyjemność z panującego w środku komfortu. Taka przestrzeń wymaga specjalnego rodzaju przeszklenia, które zapewni nam ochronę przed hałasem, termoizolację i odpowiednią przejrzystość szkła przez cały rok. Tu także pomocne okaże się wykorzystanie szkła SGG BIOCLEAN+, które w konstrukcji z SGG COOL-LITE SKN czy SGG PLANISTAR SUN zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz i zapewnia odpowiedni komfort cieplny pomieszczeń.

- "Taka realizacja niweluje potrzebę użycia energooszczędnych klimatyzatorów lub nieestetycznych żaluzji, umożliwiając jednocześnie wypełnienie światłem dziennym wnętrza i filtrację niekomfortowego dla oczu blasku" – mówi Łukasz Biel, Kierownik Rozwoju Rynku Windows.

źródło i zdjęcia: SAINT-GOBAIN GLASS POLSKA Sp. z o.o.