Aktualności

Gładź do wnętrz Flatmur Interior firmy Dryvit

16.05.2016

Sucha mieszanka, dająca po rozrobieniu z wodą, wysokiej jakości gładź szpachlową będącą doskonałym materiałem do przygotowania ścian i sufitów wewnątrz budynków przed malowaniem, tapetowaniem itp.

Zalety

  • łatwa i szybka aplikacja
  • wysoka przyczepność do podłoża
  • pozwala uzyskać bardzo gładką, białą powierzchnię
  • idealne podłoże pod farby wewnętrzne Dryvit

Zastosowanie

Gładź szpachlowa Flatmur Interior dzięki zastosowaniu szerokiej gamy dodatków uszlachetniających, modyfikujących i uplastyczniających posiada doskonałe właściwości robocze i zapewnia bardzo dobrą przyczepność do podłoża (gips, beton, gazobeton, cegła). Flatmur Interior ogranicza ilość koniecznych wymalowań, umożliwia wykonanie bardzo gładkich i białych płaszczyzn, które nie żółkną pod wpływem światła. Gładź Flatmur może służyć także do renowacji starych tynków.

Dane techniczne

  • Waga: 20,0 kg netto/worek
  • Zużycie: 1,2 – 1,5 kg/m2 (warstwa grubości 1-2 mm

Warunki stosowania

Temperatura otoczenia i podłoża przy wilgotności względnej 55% w momencie aplikacji i przez następne 48 godzin nie może być niższa niż +4?C i wyższa niż +25?C . Temperatura materiału bezpośrednio przed aplikacją nie może przekraczać +25?C. Należy unikać nakładania gładzi na podłoża bezpośrednio nasłonecznione i nie osłonięte przed wiatrem, przy jednoczesnym zapewnieniu właściwej wentylacji pomieszczeń. W trakcie i po zakończeniu prac, aż do całkowitego wyschnięcia, należy chronić powierzchnie aplikacji. Zalecamy myć wodą narzędzia bezpośrednio po zakończeniu prac.

Przygotowanie podłoża

Powierzchnia powinna być gładka, czysta, sucha, dobrze związana, wolna od nalotów, wykwitów, tłustych plam i innych środków utrudniających aplikację. Łuszczące się farby, tynk oraz warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Podłoża słabe lub silnie chłonące wodę zaleca się uprzednio zagruntować środkiem gruntującym Strongsil, rozcieńczonym z wodą w stosunku 1:8. Gładzi nie można stosować na połączeniach płyt gipsowo- kartonowych. Konieczne jest przygotowanie połączeń przed aplikacją gładzi Flatmur Interior.

Przygotowanie do użycia

Do czystego wiadra należy nalać ok. 0,40 dm3 czystej wody na każdy kilogram suchego proszku, a następnie dodawać suchą mieszankę i wymieszać do momentu uzyskania jednorodnej masy. Następnie masę należy odstawić na ok. 5 minut, aby dojrzała. Przemieszać ponownie. Masa jest gotowa do użytku po dwukrotnym wymieszaniu. Zachowuje swoje właściwości przez ok. 4 godziny. Masę niewykorzystaną można zamknąć w szczelnym opakowaniu i wykorzystać następnego dnia. Należy pamiętać, że zawsze wsypujemy proszek do wody – nigdy odwrotnie!

Sposób użycia

Masę należy nakładać bezpośrednio na podłoże i wyrównywać do uzyskania pożądanego efektu. Do nakładania masy zaleca się stosowanie pacy ze stali nierdzewnej lub plastikowej. Masę należy aplikować w jednej warstwie o grubości ok. 1-2 mm. Maksymalna całkowita grubość powłoki to 7 mm przy nakładaniu gładzi w trzech warstwach. W przypadku powstania nierówności stwardniała masa nadaje się do szlifowania papierem ściernym. Malowanie można przeprowadzać po całkowitym wyschnięciu i uzyskaniu twardej powłoki.

Warunki i czas przechowywania

Przechowywać w zamkniętych oryginalnych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach, w temperaturze od 4?C do 38?C, maksimum 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu. Opakowania chronić przed uszkodzeniami oraz bezpośrednim wpływem warunków atmosferycznych i wilgoci.

Dopuszczenie do stosowania

Produkt zgodny z PN-EN 998-1:2003

Produkt posiada Atest Higieniczny PZH: HK/B/0819/06/2010

Kolorystyka

Kolor biały

źródło i zdjęcia: Dryvit Systems USA (Europe)