Aktualności

Wienerberger na Budmie 2012

23.01.2012

Jaki będzie dom przyszłości? Przede wszystkim ekologiczny i energooszczędny, wybudowany ze zdrowych materiałów. Przykład takiego domu będzie można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Budownictwa Budma 2012 w Poznaniu. Do jego budowy użyte zostaną pustaki marki Porotherm, cegły klinkierowe Terca oraz dachówki Koramic firmy Wienerberger.

Wienerberger na Budmie 2012

Budma to coroczne, największe targi branży budowlanej w Polsce. Najbliższa edycja odbędzie się 24-27 stycznia 2012 r. pod hasłem „Budownictwo przyszłości – Uwolnij swoją wyobraźnię". Osoby, które odwiedzą targi, będą mogły obejrzeć dom pokazowy wybudowany z materiałów firmy Wienerberger, tym razem nazwany domem eko_logicznym. Budynek ten postawiony został specjalnie na potrzeby targów i wykończony jak prawdziwy dom. Każdy zwiedzający będzie mógł z bliska obejrzeć materiały, z których wybudowane zostały ściany oraz dach.

Ściany zewnętrzne domu pokazowego powstały ze szlifowanych pustaków Porotherm 25 DRYFIX oraz Porotherm 44 EKO+ DRYFIX, które idealnie nadają się do budowy domów energooszczędnych. Cegły zostały wymurowane za pomocą specjalistycznej zaprawy do murowania na sucho Porotherm DRYFIX, nakładanej za pomocą pistoletu, umożliwiającej wykonywanie prac murarskich nawet zimą, w temperaturze do -5oC.

Jedna ze ścian wewnętrznych wymurowana została w tradycyjnej technologii za pomocą pustaków Porotherm 25/37.5 AKU, przeznaczonych do ścian wewnętrznych o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Mury zbudowane z tego materiału spełniają jednocześnie wymagania stawiane przez normy budowlane akustyczne i termiczne w budownictwie wielorodzinnym, zapewniając ciszę i ciepło w mieszkaniu.

Nowoczesna bryła eko_logicznego domu modelowego doskonale komponuje się z ceramiczną dachówką Actua 10 marki Koramic, którą został pokryty dach. Jest to płaska dachówka o prostej formie, idealnie pasująca do nowoczesnej architektury, znakomicie chroniąca połać przed czynnikami mechanicznymi i atmosferycznymi. Na dachu położono także wybrane akcesoria systemowe KoraTech® – membranę dachową KoraTech® Classic Plus oraz taśmę wentylacyjną oraz uszczelniającą kalenicę i grzbiet dachu KoraTech® FlexiRoll. Ponadto, na fragmentach elewacji domu pokazowego wykorzystano cynamonowo-czekoladową cegłę klinkierową Galeo marki Terca. Jest ona nie tylko pięknym, ale i trwałym materiałem budowlanym, doskonale nadającym się również na kominy, ogrodzenia i małą architekturę ogrodową.

Oprócz tradycyjnego stoiska, na którym będzie można porozmawiać z konsultantami technicznymi, na targach Budma odbędą się również pokazy murowania w systemie Porotherm DRYFIX. Zwiedzający będą mogli przekonać się, jak czyste, szybkie i estetyczne jest murowanie w tym innowacyjnym systemie na zaprawę w piance. Natomiast drugiego dnia targów na uroczystej gali ITB (Instytutu Techniki Budowlanej) pustakowi Porotherm 44 DRYFIX zostanie przyznana Deklaracja Środowiskowa II typu „EKO ITB – przyjazny wyrób”.

Deklarację tę opracowano zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 14021:2002. Instytut Techniki Budowlanej potwierdził analitycznie, że wyrób wolny jest od substancji szkodliwych i niebezpiecznych. Oznakowanie to przyznawane jest dla wybranych wyrobów budowlanych, które odznaczają się istotnymi właściwościami ekologicznymi i ograniczonym do minimum negatywnym wpływem na środowisko.

Źródło: Wienerberger

Więcej