Aktualności

Baumit otrzymał tytuł Efektywna Firma 2010

23.01.2012

Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu zbiera dane finansowe firm.  Podmioty, w których wartość średniej z trzech lat stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2007-2009 była wyższa niż 5 proc., otrzymują tytuł Efektywna Firma. Wśród tegorocznych laureatów znalazło się wrocławskie przedsiębiorstwo Baumit.

Firma Baumit została wyróżniona tytułem Efektywna Firma 2010 w branży materiałów budowlanych. Dla tej grupy stworzono listę rankingową z 2671 podmiotami. 1616 przedsiębiorstw spośród nich może poszczycić się średnią stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2007-2009 wyższą niż 5 proc. Baumit, jeden z czołowych producentów chemii budowlanej, może posługiwać się tytułem Efektywna Firma bezterminowo. Dodatkowo, lista laureatów ukaże się w Magazynie Przedsiębiorców Europejska Firma.

Nagroda ta jest przyznawana firmom, które dynamicznie zwiększyły swoją wartość rynkową w latach 2007-2009. Jak pokazuje ranking, okres ten można zaliczyć do dobrej koniunktury w branży budowlanej. Cieszy fakt, że spośród ponad 30 tysięcy podmiotów gospodarczych przebadanych w plebiscycie i reprezentujących wszystkie gałęzie gospodarki, wyróżniona została również firma Baumit. Wyróżnienie podkreśla stabilną pozycję przedsiębiorstwa na rynku oraz jej miejsce wśród liderów branży – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

Źródło: Baumit

Więcej