Aktualności

Komfortowy wypoczynek z Buderusem

14.07.2016

Na komfort wakacyjnego lub weekendowego wypoczynku wpływa kilka czynników. Oprócz tak oczywistych jak okolica, którą odwiedzamy i pogoda, udany wypoczynek to także szereg elementów, o których rzadko myślimy. Jednym z nich jest system grzewczy wybranego przez nas obiektu. Przyjemna temperatura w pokoju, na basenie i w strefie SPA to warunek udanego relaksu. W prestiżowym hotelu na Mazurach urządzenia grzewcze Buderus zapewniają najwyższy komfort niezależnie od pory roku i aury za oknem.

Położony nad jednym z najczystszych polskich akwenów - jeziorem Świętajno, czterogwiazdkowy Hotel SPA Natura Mazur pierwszych gości powitał pod koniec 2015 roku. Obiekt otoczony pięknymi mazurskimi lasami oferuje komfortowy wypoczynek z dala od zgiełku i pośpiechu wielkiego miasta. Okolica zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych oraz uprawiania joggingu, a w zimie – do korzystania z nart biegowych.

Kotłownia w Hotelu SPA Natura Mazur. Kotły kondensacyjne Buderus typu SB625

System grzewczy takiego obiektu musi gwarantować niezawodność i spełniać oczekiwania wymagających gości. Dlatego w hotelu zastosowano rozwiązanie z kaskadą dwóch kotłów kondensacyjnych typu SB625 marki Buderus, o łącznej mocy ponad 1 MW (1010 KW), współpracujących z blokiem grzewczo-energetycznym CHP Bosch o mocy 140 KW. Kotły kondensacyjne Buderus SB625 charakteryzuje wysoki stopień sprawności (109% (Hi) / 98% (Hs). Wszystkie ich elementy grzewcze, które mają styczność z wodą kotłową lub kondensatem wykonane są ze stali szlachetnej.

Hotel SPA Natura Mazur. Strefa Wellness

Urządzenia zaprojektowano tak, by powierzchnia zabudowy podłogi była jak namniejsza. Kotły gwarantują też niski poziom hałasu i emisji zanieczyszczeń. W mazurskim hotelu kotły Buderus SB625 ogrzewają strefę SPA i Wellness oraz wspomagają blok CHP w ogrzewaniu całego obiektu. Blok CHP wytwarza zarówno ciepło jak i energię elektryczną, redukując emisję CO2 i oszczędzając naturalne zasoby - w tym przypadku gaz ziemny. Blok wykorzystuje do ok. 94% energii (z czego ok. 30% stanowi wysokojakościową energię elektryczną) i zmniejsza zużycie energii pierwotnej do 38% w porównaniu z oddzielnym systemem przekształcania energii. Cały system grzewczy marki Buderus zapewnia przyjemną temperaturę we wszystkich hotelowych wnętrzach.

Kotłownia w Hotelu SPA Natura Mazur. Kotły kondensacyjne Buderus typu SB625 i blok energetyczno-grzewczy CHP Bosch

Hotel SPA Natura Mazur udostępnia gościom 85 pokoi i 8 luksusowych apartamentów. Dysponuje także trzema salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 370 m2 i doskonale wyposażoną strefą Wellness z m.in. basenem rekreacyjnym z jaccuzzi i masażami wodnymi, basenem pływackim i dwoma całorocznymi jacuzzi zewnętrznymi. Imponująca jest też strefa saun z łaźnią parową, sauną ziołową i fińską, sauną na podczerwień i ścianą solną. W dziewięciu gabinetach SPA wykonywane są zabiegi przy użyciu ekskluzywnych, naturalnych produktów. W tym miejscu naprawdę można wypocząć – także dzięki urządzeniom marki Buderus.

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon infolinia 801 777 801
www.buderus.pl
biuro@buderus.pl

Robert Bosch Sp. z o.o.