Aktualności

Przeciwwłamaniowe zamki rozporowe Novet

13.07.2016

Przeciwwłamaniowe zamki rozporowe są podstawowym elementem wyposażenia drzwi o wzmocnionej konstrukcji. Oferowane przez Novet modele takich zamków zapewniają najwyższy możliwy poziom zabezpieczenia przeciwwłamaniowego wg norm PN-EN 12209:2005 oraz EN 14846:08 i znajdują zastosowanie zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w budownictwie mieszkalnym.

IS 600 – zamki rozporowe z mechanizmem zębatkowym

Zamki IS 600 jednosystemoweZamki rozporowe IS 600 dostępne są zarówno w wersji jednosystemowej (na klucz dwupiórowy / wkładkę bębenkową), jak i dwusystemowej (klucz-wkładka / wkładka-wkładka). Każdy z modeli pracuje cicho, gdyż zastosowany w nim mechanizm zębatkowy gwarantuje łagodny i płynny ruch rygli. Zamki IS 600 posiadają również szereg zabezpieczeń przeciwwłamaniowych takich jak między innymi: odporne na wepchnięcie rygle oraz mocowanie zapobiegające wyłamaniu wkładki bębenkowej. Dodatkowo wersja z zamkiem na klucz dwupiórowy została wyposażona w specjalny system zapadek.

Instytut badawczy ICIM przetestował zamki IS 600 na zgodność z wymogami europejskiej normy EN 12209:2005 i sklasyfikował je w 7 (najwyższej) klasie zabezpieczenia przeciwwłamaniowego. Wszystkie zamki IS 600 posiadają uniwersalny zaczep, dzięki czemu można zamontować je zarówno w lewych, jak i w prawych skrzydłach drzwi. Rozstaw zamków wynosi 85 mm, a otwór na trzpień posiada średnicę 8 mm. Dodatkowo blacha czołowa zamków IS 600 została wykonana z chromowanej stali. 

Dwusystemowe zamki IS 600

Zamki IS 600 dwusystemoweIstnieją cztery warianty dwusystemowych zamków IS 600. W zależności od preferencji klienci mają do wyboru warianty, w którym zamek główny i dodatkowy zamykane są niezależnie (wariant "P") lub zależnie od siebie (wariant "B"). Dodatkowo dostępny jest również wariant "X" z funkcją "noc", który przy zastosowaniu w połączeniu z wkładką połówkową, zastępuje dodatkową zasuwę drzwiową oraz wariant "L" z ryglem dostosowanym do ogranicznika otwarcia.

X1R Easy / Smart – elektromotoryczne zamki rozporowe

Zamek X1R SmartOprócz mechanicznych zamków rozporowych, do wyboru są również elektromotoryczne zamki do drzwi o wzmocnionej konstrukcji. Modele X1R Easy / Smart dostępne są zarówno w wersji nawierzchniowej, jak i wpuszczanej. Oba zamki są odpowiednie do zastosowania w drzwiach o maksymalnej wadze 200 kg. Ich rozstaw wynosi 85 mm, a głębokość 63 mm. Dodatkowo zostały wyposażone w otwór na wkładkę bębenkową oraz otwór na trzpień ⧄ 8 mm. Każdy z modeli umożliwia wybranie jednego z pięciu trybów pracy.

Wygodne sterowanie elektromotorycznymi zamkami rozporowymi jest możliwe przy użyciu takich akcesoriów jak: transponder X.KEY, karta użytkownika XCARD, pilot radiowy lub klawiatura numeryczna. Co ważne przy zaniku napięcia, zamek można zawsze otworzyć używając w tym celu wkładki bębenkowej. W przypadku zamka X1R Smart obsługa poszczególnych funkcji może odbywać się również poprzez urządzenia przenośne (smartfony, tablety itd.) obsługujące technologie NFC / Bluetooth oraz posiadające zainstalowaną, bezpłatną aplikację Argo. Dzięki zastosowaniu szyfrowania z wykorzystaniem 128-bitowego klucza AES, odczytanie danych przesyłanych do zamka jest praktycznie niemożliwe. Dodatkowo aplikacja Argo jest stale aktualizowana, co także wpływa korzystnie na poziom bezpieczeństwa. 

Akcesoria do zamków rozporowych

Do zamków rozporowych dostępne są blachy zaczepowe i przeciwprzewierceniowe. Dodatkowo każdy model zamka na wkładkę bębenkową, można doposażyć w specjalny szyld EKOS oferujący zabezpieczenie przeciwprzewierceniowe w korpusie oraz posiadający profilowaną podkładkę przeciwwyłamaniową.

Transpondery do zamkow elektromotorycznych

Istnieje również szereg akcesoriów dodatkowych dedykowanych do elektromotorycznych zamków rozporowych X1R Easy / Smart jak między innymi: transponder X.KEY, karta użytkownika XCARD, wewnętrzny programator, zewnętrzny czytnik transpondera, klawiatura wraz z czytnikiem transpondera, pilot radiowy i odbiornik, centrala sterująca, regulator napięcia, kaseta na sześć baterii typu D 1,5V, baterie typu D (alkaliczne / akumulatorowe), ładowarka baterii akumulatorowych, transformator oraz zasilacz.

źródło i zdjęcia: Novet

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet