Aktualności

SWISS KRONO GROUP: Nowe kierownictwo na rzecz wdrażania zrównoważonej strategii rozwoju z nowym grupowym logo

12.07.2016

SWISS KRONO GROUP zalicza się do światowych liderów produkcji wyrobów drewnopochodnych. W dziesięciu zakładach oraz ośmiu krajach wytwarzane są produkty przeznaczone do produkcji dekoracyjnych mebli i wyposażenia wnętrz. SWISS KRONO GROUP jest światowym liderem na rynku podłóg laminatowych. Otwarcie na klienta i zróżnicowane regionalnie usługi dopełniają ofertę grupy. Na początku 2016 roku holding dokonał ujednolicenia zewnętrznego wizerunku poszczególnych zakładów i teraz na całym świecie działa jako zintegrowana Grupa o nazwie SWISS KRONO.

Jednocześnie w nadchodzących latach koncern będzie w stanie korzystać z możliwości szerokiego rozwoju nowoczesnych wyrobów drewnopochodnych poprzez organiczny i zewnętrzny wzrost. Bliski kontakt z wieloma klientami, zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz silna podstawa kapitałowo-bilansowa stwarzają ku temu idealne warunki. Obecnie wdrażane są cztery ważne projekty inwestycyjno-rozwojowe na Węgrzech, w Rosji, Szwajcarii i USA.

W celu wdrożenia tej strategii Grupę poprowadzi nowe kierownictwo strategiczne i operacyjne. Od 1 października 2016 roku funkcję nowego Dyrektora Generalnego koncernu SWISS KRONO GROUP obejmie Martin Brettenthaler, zastępując na tym stanowisku Macieja Karnickiego. Pan Brettenthaler (45) ma obywatelstwo austriackie i szwajcarskie. Mieszka w Bazylei, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Z wykształcenia jest ekonomistą po studiach w St. Gallen i Paryżu. Pracował najpierw jako doradca przedsiębiorstw w Boston Consulting Group, a przed 15 laty przeszedł do branży drzewnej.

Pan Maciej Karnicki, który do tej pory z sukcesem prowadził SWISS KRONO GROUP pełniąc podwójną funkcję Prezesa Zarządu polskiej spółki i Dyrektora Generalnego holdingu, będzie na własne życzenie nadal odpowiedzialny za prowadzenie i rozwój polskiego przedsiębiorstwa. Prezes Rady Nadzorczej koncernu, Ines Kaindl, jest przekonana:

- "Cieszy mnie, że udało nam się pozyskać do grupy Martina Brettenthalera. Razem z doświadczonym, od lat stałym zespołem kierownictwa koncernu oraz poszczególnych spółek będzie on z pewnością pomyślnie realizował w najbliższych latach ambitną strategię rozwoju."

źródło i zdjęcia: Kronopol

SWISS KRONO GROUP: Nowe kierownictwo na rzecz wdrażania zrównoważonej strategii rozwoju z nowym grupowym logo
Zobacz produkty: