Aktualności

Red Dot Design Award - "Oscar Designu" dla mebli Koło Twins

11.07.2016

W tym roku wśród wyróżnionych nagrodą uznawaną za "Oscara designu", znalazła się kolekcja mebli łazienkowych KOŁO TWINS, zaprojektowana przez Michała Roszkowskiego. Gala wręczenia Red Dot Awards odbędzie się 4 lipca 2016 w Essen.

Nagroda Red Dot Design Award, przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w Essen, uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jury przyznaje Oscara designu najlepszym produktom, wybranym spośród kilku tysięcy zgłoszeń. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: projektowanie produktu, projektowanie komunikacji, projekt koncepcyjny. W tegorocznym konkursie padła rekordowa liczba 5200 zgłoszeń nadesłanych z 57 krajów. Nagrodę Red Dot Best of the Best otrzymało 79 produktów, Red Dot - 1304, a wyróżnieniem honorowym nagrodzono 107. Wszystkie nagrodzone projekty zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen.

Nagroda Red Dot Design Award, przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w EssenZwycięzcą tegorocznej edycji została seria mebli KOŁO TWINS. To modułowy koncept meblowy, który ułatwia utrzymanie porządku w łazience. Meble zaprojektowane przez Michała Roszkowskiego łatwo zaadaptować do każdej przestrzeni łazienkowej i potrzeb indywidualnych użytkowników. Meble charakteryzują się nowoczesnym, minimalistycznym designem i metalowymi uchwytami oraz płynnym frezowaniem na frontach. Seria dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych: biały połysk, srebrny grafit i czarny mat, które doskonale sprawdzą się w każdej aranżacji.

Projekt mebli KOŁO TWINS już wcześniej otrzymał nagrody m.in. Dobry Wybór 2015 oraz jest finalistą konkursu Dobry Wzór 2015.

Zobacz produkty Twins: http://www.kolo.com.pl/kolekcje/twins/

źródło i zdjęcia: Koło

Firma powiązana:

Koło

Telefon 22 376 10 00
www.kolo.com.pl
geberit.pl@geberit.com

Koło