Aktualności

Schiedel doceniany przez Prezydenta Miasta Opola

08.07.2016

"Gospodarcza Nagroda Prezydenta" – to wyjątkowy sposób na uhonorowanie przedsiębiorców od lat związanych z miastem. Po raz pierwszy taka nagroda został wręczona w ubiegły piątek podczas kameralnego spotkania przedsiębiorców z Prezydentem w Ratuszu.

Laureatem jest firma SCHIEDEL – uznany w świecie producent systemów kominowych. SCHIEDEL Polska z siedzibą w Opolu istnieje od sierpnia 1995 roku, rozpoczynała swoją działalność jako biuro handlowe i wówczas oferowało produkty sprowadzane z Niemiec. W wyniku ogromnego zainteresowania nowoczesną technologią oraz dużego zapotrzebowania na najwyższej jakości systemy kominowe powstał nowoczesny zakład produkcyjny w Opolu.

– "Jesteśmy mocno skoncentrowani na wspieraniu przedsiębiorczości. Stąd w taki szczególny sposób chcemy pokazać, że nam na przedsiębiorcach zależy i ważne jest, by w Opolu nadal czuli się dobrze – argumentował podczas spotkania z przedstawicielami firmy SCHIEDEL Polska Prezydent Opola – Zasługujecie na ogromny szacunek i w ten sposób chcemy to wyrazić". – dodał wręczając nagrody.

Honorowanie przedsiębiorców od lat związanym z Opolem to nowa inicjatywa, która będzie miała kontynuację. Ta prestiżowa nagroda przyznawana będzie rodzimym przedsiębiorcom cyklicznie kilka razy w roku. Wyróżnienie to nawiązuje do dawnej tradycji miasta jako europejskiej stolicy cementu. Opatrzona jest wizerunkiem Junony – rzymskiej bogini – jej rzeźba promowała Opole jako centrum przemysłu cementowego w XIX wiecznej Europie. W ten sposób nawiązujemy tradycji przemysłowych naszego miasta.

źródło i zdjęcia: Schiedel

Firma powiązana:

Schiedel

Telefon 77 455 59 49
www.schiedel.pl
office@schiedel.pl

Schiedel