Aktualności

Jak korzystać z termostatów HERZ?

08.07.2016

Termostat HERZ jest automatycznym regulatorem temperatury pomieszczenia, który samoczynnie reguluje dopływ wody do grzejnika. Obracając głowicę termostatyczną, nastawia się żądaną temperaturę pomieszczenia, która jest utrzymywana na stałym poziomie przez automatyczne przymykanie i otwieranie zaworu termostatycznego.

Bezobsługowe, automatyczne na termostaty HERZ zapewniają żądaną temperaturę bez względu na temperaturę zewnętrznąCyfra 4 na podziałce głowicy odpowiada nastawieniu temperatury ok. 20°C i oznacza optymalny poziom komfortu cieplnego oraz zapewnia oszczędność energii. W zależności od sposobu wykonania i wyregulowania temperatury. Można je zniwelować, zmieniając położenie głowicy termostatycznej. Ponieważ termostat HERZ szybko reaguje na dopływające zimne powietrze, dlatego zalecamy krótkotrwałe wietrzenie pomieszczeń. Przy dłuższym wietrzeniu głowica termostatyczna odczuwa dużą różnicę pomiędzy temperaturą w pomieszczeniu, a temperaturą nastawioną na pokrętle, co w konsekwencji powoduje całkowite otwarcie zaworu termostatycznego.

Jeżeli grzejnik jest zasłonięty (np. przez obudowę lub zasłony) tworzy się strefa spiętrzenia ciepła, w której termostat nie wyczuwa zmian temperatury w pomieszczeniu. Zalecamy korzystanie z głowic termostatycznych HERZ w przestrzeni, która nie jest narażona na przeciągi, obce źródła ciepła lub chłodu, ponieważ czynniki te wpływają na nieprawidłowość regulacji temperatury.

Termostaty HERZ automatycznie regulują temperaturę w pomieszczeniach, zapewniając komfort cieplny oraz znacząco obniżają koszt ogrzewania dzięki ograniczeniu zużycia energii - nawet do 20%!

Bezobsługowe, automatyczne na termostaty HERZ zapewniają żądaną temperaturę bez względu na temperaturę zewnętrzną, z uwzględnieniem wszelkich dodatkowych źródeł energii (np.domowe urządzenia elektryczne, poziom nasłonecznienia, dodatkowe źródła ciepła itp.). Termostaty HERZ mogą być wykorzystywane we wszystkich typach instalacji centralnego ogrzewania, wykonywanych z rur stalowych, miedzianych i z tworzyw sztucznych, bez względu na źródło ciepła.

źródło i zdjęcia: Herz Armatura i Systemy Grzewcze