Aktualności

Podłogi olejowane Andrewpol

05.07.2016

Olejowane podłogi są coraz bardziej popularne ze względu na swoje walory techniczne i estetyczne. Olejowanie wzmacnia kolor drewna pozwalając zachować mu naturalny wygląd jednocześnie uwydatniając słojenie. Olej wnika w głąb drewna, nie zatykając porów, przez co drewno bez większych problemów przyjmuje i oddaje wilgoć. To szczególnie ważne w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności np. w łazienkach.

Drewno olejowane jest przyjemniejsze w dotyku, nie elektryzuje się, nie skrzypi i nie przyciąga kurzu tyle co powierzchnie lakierowane. Podłoga olejowana jest matowa z lekkim, aksamitnym połyskiem.

Drewno olejowane jest przyjemniejsze w dotyku, nie elektryzuje się, nie skrzypi i nie przyciąga kurzu

Renowacja podłóg olejowanych jest niezwykle łatwa. Żeby naprawić uszkodzony fragment podłogi, nie trzeba robić generalnego remontu. Aby odnowić powierzchnię wystarczy pomalować ją kolejną warstwą oleju bez konieczności cyklinowania całej powierzchni. Tak zakonserwowana deska podłogowa ma niezwykłą zdolność do regeneracji; rysy na olejowanej deszczułce nie zmieniają swojego koloru, a drewno w niewielkich ubytkach pęcznieje wypełniając zarysowania.

Niewielkie rysy, które mogą powstać przy codziennym użytkowaniu, łatwo usuwamy poprzez regularne zabiegi pielęgnacyjne. W pomieszczeniach mniej uczęszczanych, konserwację należy powtarzać raz na pół roku, bo olej utlenia się i po pewnym czasie podłoga robi się matowa i trzeba ją odnowić. Trwa to tyle co normalne sprzątanie.

Powłokę olejowaną można barwić na różne kolory, przyciemniać lub uzyskać efekt podłogi bielonej. Jej zalety można wymieniać w nieskończoność.

Powłokę olejowaną można barwić na różne kolory, przyciemniać lub uzyskać efekt podłogi bielonej

Ostateczna decyzja dotycząca wyboru rodzaju powierzchni należy zawsze do klienta. Jeżeli okaże się, że nie będą Państwo w pełni zadowoleni z końcowego efektu wyglądu podłogi drewnianej to przy następnej renowacji będzie można bez problemu zmienić warstwę wierzchnią deski podłogowej.

Kupując podłogę drewnianą, należy mieć na uwadze, że większość gatunków drewna z czasem delikatnie ciemnieje, przez co zmienia swój wygląd. Podłogi drewniane starzeją się z klasą nadając jej wyrazistości.

źródło i zdjęcia: ANDREWPOL – Zakład Drzewny