Aktualności

Śnieżka znowu zagrała dla wielkiej orkiestry świątecznej pomocy

16.01.2012

Szczytny cel akcji Jurka Owsiaka po raz kolejny wsparty przez FFiL Śnieżka S.A. Jak co roku z początkiem stycznia całą Polskę ogarnia atmosfera dzielenia się i wspierania potrzebujących.

Śnieżka znowu zagrała dla wielkiej orkiestry świątecznej pomocy  co stało się już tradycją! wylicytowała złote serduszko o nominalnej wartości 17 tys. zł na rzecz tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących spośród nas.

 Działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie tylko zasługują na uznanie ale także na to, aby się w nie aktywnie włączyć. Wychodząc z tego założenia, po raz kolejny z przyjemnością dorzuciliśmy swoją cegiełkę na rzecz pomocy małym pacjentom – mówi Piotr Mikrut, Prezes Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

W tym roku Orkiestra wróciła do swoich źródeł i przeprowadziła zbiórkę na najnowocześniejsze urządzenia do ratowania życia wcześniaków, a także pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.Działania wspierające WOŚP to rzecz jasna nie jedyna akcja społeczna w jaką włącza się FFiL Śnieżka, realizująca konsekwentnie od wielu lat swój program społeczny.

Śnieżka prowadzi fundację „Twoja szansa” (www.twojaszansa.sniezka.pl) i realizuje programy społeczne, takie jak „Dziecięcy świat w kolorach”, w ramach, którego w klinikach i szpitalach powstają „bajkowe” ścienne dekoracje. Inną inicjatywą spółki jest program „Kolorowe Boiska, czyli… szkolna pierwsza liga”, którego celem jest popularyzowanie wśród uczniów – poprzez konkurs plastyczny – idei sportowych.

Za działalność społeczną Śnieżka została uhonorowana m.in. w prestiżowym konkursie „Mocni Wizerunkiem 2010”, w którym otrzymała dwie główne nagrody: za program „Kolorowe Boiska” oraz całokształt działalności społecznej.

Źródło: Śnieżka

Więcej