Aktualności

Probud poleca studzienki wodomierzowe ze swojej oferty!

30.06.2016

Studzienki wodomierzowe (wodociągowe) i studzienki dla studni głębinowych służą do osadzenia wodomierza oraz niezbędnej armatury pod poziomem terenu budynków mieszkalnych, poza trasami komunikacyjnymi (w pasach zielonych, w przedogródkach itd.).

Plastikowe studzienki wodomierzowe nie wymagają konserwacji, dużą zaletą jest łatwy montaż, a prawidłowa instalacja zapewnia również długi okres użytkowania.

Studzienki wodomierzowe produkowane są na Słowacji przez firmę Plast-Kov w różnych wykonaniach:

  • metodą kształtowania i spawania wytłaczanych płyt polipropylenowych
  • metodą kształtowania płyt polipropylenowych i następnym ociepleniem pianką poliuretanową
  • z 400–500 mm rury karbowanej i jej ociepleniem

Bardzo wytrzymała i łatwa do ustawienia studzienka wodomierzowaVKO, VKV

Bardzo wytrzymała i łatwa do ustawienia studzienka wodomierzowa, która nadaje się także w miejscach, gdzie występują wody gruntowe. Chociaż jej prześwit wewnętrzny wynosi tylko 950 mm, można umieścić w niej dwa wodomierze. W skład studzienki jest pokrywa, po której można chodzić, piony i przejścia wodoszczelne.

Materiał: polipropylen 6 mm (ścianka) a 12 mm (strop i dno).

VOB

Większa gabarytowo studzienka wodomierzowa, akceptowana niemal przez wszystkie spółki wodociągowe. Studzienka jest samonośna i przy właściwej zabudowie jest odpowiednia także do miejsc z występowaniem wód gruntowych. Częścią studzienki jest pokrywa, po której da się chodzić, piony i przejścia wodoszczelne.

Materiał: polipropylen 6-7 mm (ścianka) i 12 mm (strop a dno).

Korzystna cenowo studzienka wodomierzowa dostarczana wraz z zestawem wodomierzowym lub bez niegoVDP

Korzystna cenowo studzienka wodomierzowa dostarczana wraz z zestawem wodomierzowym lub bez niego. Zestaw wodomierzowy jest umieszczony w dolnej części studzienki i można go wyjąć za pomocą spiralnego systemu przewodowego. Jest odpowiednia także do miejsc z występowaniem wód gruntowych. Częścią studzienki jest pokrywa, po której da się chodzić.

Materiał: polipropylen grubość 5 mm (ścianka) i 8 mm (dno).

VKP

Bardzo poręczna i cenowo korzystna ocieplona studzienka wodomierzowaBardzo poręczna i cenowo korzystna ocieplona studzienka wodomierzowa wykorzystująca ciepło wnętrza ziemi. Zestaw wodomierzowy umieszczony w górnej części umożliwia łatwy odczyt stanu wodomierza. Studzienka nie jest odpowiednia do miejsc z występowaniem wód gruntowych. Częścią studzienki jest ocieplona pokrywa, zestaw wodomierzowy, 1“ PP przewód i siatka ochronna.

Materiał: 400 – 500 mm rura karbowana PP SN 8 i ocieplona pianką poliuretanową.

Dowiedz się więcej

źródło i zdjęcia: Probud

Firma powiązana:

Probud

Telefon 32 677 26 60
www.probud.pl
info@probud.pl

Probud