Aktualności

Fronty Drewpol - Dla miłośników minimalizmu

19.04.2016

Drewpol od lat wierny jest jednemu surowcowi stolarskiemu – temu najszlachetniejszemu, czyli drewnu. Potrafi w sobie wiadomy sposób pokazać to, co w nim najlepsze – niepowtarzalny rysunek, naturalne piękno, trwałość i harmonię. Przez wiele lat w ofercie firmy dominowały fronty o klasycznym wzornictwie, i nadal stanowią trzon produkcji, ale pojawiły się również fronty nowoczesne. To ta linia jest sukcesywnie poszerzana, a jej szczególnymi przedstawicielami są fronty o formach prostych skierowane do kuchni zaaranżowanych w modernistycznym, minimalistycznym trendzie.

Godnym uwagi jest front "Warszawa", do wykonania którego posłużył specjalnie przygotowany materiał sosnowy. Surowiec poddany został procesowi strukturyzacji, w efekcie czego na powierzchni powstały żłobienia, a następnie został wybarwiony w śnieżnej bieli. Do linii nowoczesnej należy także front „Londyn” w jasnej kolorystyce. Specjalnie wyprofilowana płycina wraz z górnym ramiakiem tworzą uchwyt, dzięki czemu powstał kompletny, w pełni funkcjonalny produkt. Prosta konstrukcja, trwały dębowy materiał, wbudowany uchwyt to główne walory tego modelu. Kolejnym przedstawicielem nowoczesnej kolekcji jest front "Bruksela".

Ten wzór prezentuje się najlepiej w kuchniach przestrzennych, gdzie przewidziano szerokie szafki i szuflady, ponieważ jego płaska płycina z poziomym układem okleiny i szeroka uciosowa rama są dobrze wyeksponowane. Dla miłośników klasycznych rozwiązań Drewpol ma też kilka ciekawych propozycji. Jedną z nich jest "Bellini" – front o konstrukcji tradycyjnej z solidną skokową ramą, wykonany w ciemnym wybarwieniu z wyraźnie podkreślonym rysunkiem usłojenia. Może być on stosowany także w meblach pokojowych, dlatego wybierany jest często przez miłośników spójnych aranżacji kuchni i salonu. Przepych, bogactwo, elegancja – tymi określeniami można opisać kuchnie z frontami "Puccini". Zawiera on szereg ozdobnych elementów, takich jak ornament w postaci warkocza czy fazki na łączeniach ramiaków, a wszystko podkreślone patyną zharmonizowaną z kolorem frontu. Wzbogacając meble kuchenne z frontami "Puccini" dekoracyjnymi dodatkami typu kolumny, kapitele i pilastry, można stworzyć piękną, niepowtarzalną przestrzeń.

Dekoracje równie ważne jak fronty

Niekwestionowanym atutem oferty Drewpolu jest bogactwo elementów dekoracyjnych, uzupełniających ofertę frontów. Oprócz pilastrów, kolumn, galeryjek czy listew wykończeniowych, oferta obejmuje również okapy wraz z drewnianymi opaskami. Opaski swoim kształtem nawiązują do listew wykończeniowych, posiadają takie same profile i dekoracyjne ornamenty. I co najważniejsze, wybarwiane są w kolorach takich samych jak zamawiane przez klienta fronty. Stanowią więc z okapem kompletny produkt, który wkomponowuje się w kuchnię i harmonizuje z frontami.

źródło i zdjęcia: Drewpol

Firma powiązana:

Drewpol

Telefon 91 579 01 00
www.drewpol.pl
biuro@drewpol.pl

Drewpol