Aktualności

Drewpol - naturalnie inspirujący...

23.06.2016

Drewpol, jedna z wiodących polskich firm produkujących fronty, działająca w tym obszarze już ponad 20 lat.

Pod hasłem NATURALNIE INSPIRUJĄCE wprowadzono fronty wpisujące się w aktualne trendy wzornicze: uwypuklona została jakości użytego drewna,stosowane są połączenia drewna z innymi materiałami, zastosowano nową paletę wybarwień w odcieniach natury. Inspiracje projektowe związane z kolekcją nowości pokazują możliwości zastosowania produktów Drewpol w każdym pomieszczeniu wnętrza i w każdym meblu, a nawet dekoracji.

Firma chciała przedstawić nie tylko swoje możliwości w nowoczesnych formach frontów, ale także zaprezentować możliwość zastosowania klasycznych rozwiązań w nowatorskim wyposażaniu wnętrz. Przykładem pokazującym te dwa kierunki z szerokiej oferty nowości są cztery modele: Ateny, Berlin, Oslo oraz Sofia.

Ateny

Ateny to nowoczesny design łączący lity, ryflowany dąb z płytą MDF, gdzie lity,drewniany uchwyt mocno dominuje nad całością frontu i nadaje mu naturalny charakter jakości i solidności. Fronty z rodziny Aten będą dostępne z różnymi typami uchwytów, a także płaską wstawką z ryflowanego dębu, co będzie dawało wiele możliwości kombinacji zestawień w meblach lub zabudowach.

Ateny to nowoczesny design łączący lity, ryflowany dąb z płytą MDF

Oprócz frontu MDF z uchwytem, w tej grupie znalazły się fronty z ryflowanych lameli dębowych w trzech grubościach. Ich zestawienie pozwala przedstawiać powierzchnię płaską ryflowanego dębu lub stworzyć układ "cegiełkowy". Typy te mogą występować jako fronty, blendy albo panele dekoracyjne na ścianach bądź innych powierzchniach. W ofercie będą zaprezentowane także meble wolnostojące,jak stoły z ryflowanego dębu, jako komplet do tej kolekcji, która wzbogacona jest dodatkowo o szeroką paletę kombinacji wybarwień. W propozycjach aranżacji na bazie modelu Ateny firma Drewpol zawarła nowoczesność w połączeniu z naturą oraz swoje doświadczenie w wyposażaniu wnętrz.

Berlin

Model z litego dębu. Ten wydawałoby się klasyczny front,o konstrukcji płycinowo-ramowej, z tradycyjnego surowca, został przedstawiony w loftowym, przestrzennym wnętrzu.

Model z litego dębu

Odpowiednie dobranie materiału oraz wybarwień pozwoliło pokazać zupełnie nową odsłonę dotychczasowej klasyki przystającej do bieżących trendów w aranżacji pomieszczeń.

Oslo

Front ten posiada unikalną powłokę lakierniczą odporną na zarysowania, dzięki czemu może być zastosowany w wielu pomieszczeniach i na różne sposoby, gdyż dostępna jest wersja z ergonomicznym podchwytem oraz zupełnie płaską nowoczesną formą. Oba rozwiązania są chętnie wykorzystywane przez światowej sławy architektów wnętrz, a gama 23 oklein naturalnych i modyfikowanych stwarza jeszcze większe możliwości do realizacji niezwykłych pomysłów. Ponadto unikatowy lakier pokrywający powierzchnię w 100% pochłania światło, co powoduje wrażenie głębokiego matu.

Front ten posiada unikalną powłokę lakierniczą odporną na zarysowania

Niepowtarzalnym efektem jest aksamitna powierzchnia, jaką front zyskuje w dotyku. Fronty fornirowane okleinami naturalnymi to świetne rozwiązanie do małych kuchni dzięki elastyczności dostępnych wymiarów. W przestrzeniach łączących salon i kuchnię można użyć tego samego frontu, aby stworzyć jedną spójną całość na wielu metrach kwadratowych. Powtórzenie faktury w kilku pomieszczeniach daje wrażenie harmonii w całym domu, więc jest doskonałym pomysłem na zachowanie stylu całości. Okleiny naturalne to odpowiedź na trend wykorzystania materiałów naturalnych w pomieszczeniach, ale również potrzebę otaczania się tym co naturalne. Forniry doskonale prezentują się w nowoczesnych salonach, kuchniach czy łazienkach, bo drewno to przecież nieprzemijające ciepło natury.

Sofia

Front charakteryzuje się geometryczną wstawką w kształcie kielicha, wpasowaną w płytę wiórową okleinowaną naturalnym fornirem dębowym lub jesionowym. Ten nowoczesny model idealnie sprawdza się w dużych przestrzeniach, małe przestrzenie zaś, poprzez układ wstawki, idealnie powiększa. Zestawienie różnego koloru wstawki i płyty daje wiele możliwości kombinacji kolorystycznych w pomieszczeniu, pozwalających bawić się odcieniami.

Dodatki

Z ciekawych nowości, którymi uzupełniono tegoroczną ofertę, wiedząc doskonale, że czasem niewielka zmiana czyni ogromną różnicę, Drewpol zaproponował cały wachlarz detali wykończeniowych. Wśród elementów uzupełniających znaleźć można: blendy, czoła, listwy ozdobne, pilastry, kolumny, stoły, stojaki na wino, półki – wszystko w identycznych, zgodnych z zamówieniem kolorach, bez obaw, że poszczególne elementy będą odbiegać wybarwieniem.

Oprócz powyższych nowości, w ofercie pojawił się nowy model Lutosławski, posiadający uniwersalny kształt, idealny do zastosowania we wnętrzach o charakterze klasycznym, jak i nowoczesnym. Doskonale sprawdza się w budowaniu mebli do salonu, biblioteki, biurek, regałów itp. Odświeżone zostało także kilka modeli z dotychczasowej oferty. Dla frontu Londyn pojawił się nowy typ z nowym, głębszym podchwytem. W Lizbonie dodano dodatkowo nowy materiał – olchę, natomiast dla Wieniawskiego dodatkowymi nowymi materiałami są poza olchą także dąb. Haendel został pokazany w nowej kolorystyce, we wnętrzach odmiennych od dotychczasowej przestrzeni kuchennej. Dla Aten, Sofii, Berlina, Lutosławskiego, Londynu, Lizbony, Wieniawskiego oraz Haendla pojawiły się nowe wybarwienia katalogowe, odpowiadające trendom na rynku.

Oferta Drewpolu została znacznie poszerzona, nie tylko o ilość modeli, ale także asortyment uzupełniający i została pokazana zupełnie w inny sposób na NATURALNIE INSPIRUJĄCYCH aranżacjach, różnych pod kątem funkcjonalności oraz stylistyki prezentowanych pomieszczeń.

źródło i zdjęcia: Drewpol

Firma powiązana:

Drewpol

Telefon 91 579 01 00
www.drewpol.pl
biuro@drewpol.pl

Drewpol