Aktualności

Emalia do wikliny WIKLINEX firmy Aksil

21.06.2016

WIKLINEX EMALIA jest wodorozcieńczalnym wyrobem opartym na wysokiej jakości żywicach dyspersyjnych.

Kolorystyka

WIKLINEX EMALIA występuje w kolorach: czerwony, zielony, niebieski, żółty, biały, czarny i różowy. Na życzenie Klientów produkujemy WIKLINEX EMALIA w wybranych kolorach z kart RAL i NCS.

Zastosowanie

WIKLINEX EMALIA jest specjalistycznym wyrobem przeznaczonym do ochronnego i dekoracyjnego malowania wyrobów z wikliny. Dzięki specjalnie dobranym składnikom charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża. WIKLINEX EMALIA tworzy równą i gładką powłokę z lekkim połyskiem.

Właściwości

WIKLINEX EMALIA jest jednoskładnikowym wyrobem opartym na żywicy dyspersyjnej z dodatkiem środków pomocniczych powodujących dobrą przyczepność do wiklinowego podłoża. WIKLINEX EMALIA jest bardzo elastyczna, dzięki czemu nie pęka w trakcie użytkowania przedmiotów wykonanych z wikliny.
WIKLINEX EMALIA przystosowana jest do metody natrysku i malowania pędzlem.

Porady

Przed przystąpieniem do nanoszenia emalię należy dokładnie wymieszać. Na przygotowaną do malowania wiklinę nanosić emalię natryskiem bądź pędzlem. W przypadku kolorów jasnych polecamy stosowanie podkładu WIKLINEX-PODKŁAD POD EMALIE w celu całkowitego wyeliminowania przedostawania się składników wikliny do powłoki emalii co mogłoby powodować jej żółknięcie.
Do mycia urządzeń malarskich należy używać wody.
Malowanie prowadzić w temperaturze co najmniej 10°C, a najkorzystniej w temperaturze 20 ± 5°C.

źródło i zdjęcia: Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych Sp. z o.o.